Novinky

Příští generace Apple Watch by mohla nabídnout satelitní připojení

Už minulý rok se začaly šířit spekulace o tom, že by měly iPhony 13 přinést podporu satelitního připojení. Bohužel se ale tato funkce do letošních modelů nedostala a přijít by měla až s iPhone 14, kde bude dostupná pravděpodobně pouze v omezené míře a určená jen pro nouzové situace.

Nyní leaker Mark Gurman prohlásil, že bychom se satelitního připojení měli dočkat také u Apple Watch. Není však zatím jasné, u jaké generace by mělo k přidání této funkce dojít. Gurman ale uvedl časový rámec na období mezi roky 2022 až 2023. V poslední době se totiž objevilo mnoho zpráv, že Apple a jeho zjevný satelitní partner Globalstar Inc. pomalu postupují ke spuštění nové služby. Společnost Globalstar Inc. navíc zveřejnila dohodu o nákupu 17 nových satelitů, které pomohou zprovoznit nepřetržité satelitní služby pro nejmenovaného zákazníka, který zaplatil stovky milionů dolarů.

Foto: Unsplash (autor: Simon Daoudi)

Bohužel podpora satelitní komunikace bude dostupná pouze v některých oblastech bez mobilního pokrytí, a to navíc jen ve vybraných zemích. Je tedy velice nepravděpodobné, že by mezi tyto země spadalo také Česko a Slovensko. Můžeme tedy jen doufat, že pokud se tato novinka v chystaných Apple Watch objeví, tak ji Apple v naší oblasti zprovozní co nejdříve.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button