Novinky

Příprava na budoucnost. Apple hledá inženýry pro vývoj sítí 6G

Dnes už je jasné, že sítě páté generace se pomalu, ale jistě stávají celosvětovým standardem. Lidé, kteří si pořídili nejnovější modely chytrých telefonů a žijí ve světových metropolích, už nejspíše nejvyspělejší mobilní připojení běžně používají. Ostatním nezbývá nic jiného než si ještě pár let počkat. Kdo ovšem vývoj mobilních technologií sleduje delší dobu, nemůže mu uniknout, že u čísla pět se pokrok rozhodně nezastaví. Naopak. I přesto, že pokrytí signálem pro 5G je stále ještě v plenkách, inženýři v několika společnostech už pracují na sítích šesté generace.

Zdroj: global.chinadaily.com

Jednou z nich je i Apple. Podle zjištění agentury Bloomberg vyhlásila kalifornská společnost výběrové řízení na pozice specialistů, kteří se budou zabývat právě vývojem mobilních technologií budoucnosti. Obecně se očekává, že 6G se stane realitou až někdy kolem roku 2030. Vývoj sítí šesté generace je tedy na úplném začátku. Přesto už je nejvyšší čas začít technologii zkoumat. Apple se také minulý rok připojil do inciativy Next G Alliance, které sdružuje firmy se zájmem vyvíjet sítě 6G. První schůzka údajně proběhla loni v prosinci.

Na vývoji skládacího iPhonu se údajně podílí LG. Speciální tým dohlíží na flexibilní displeje

Experti očekávají, že 6G přinese oproti svému předchůdci až stonásobně vyšší rychlosti. To se dnes může zdát až zbytečné. Zatím nepředstavitelná rychlost ovšem pomůže v rozvoji technologií, o kterých se dnes pouze fantazíruje. Zatímco v dnešní době občas zaslechneme pojem internet věcí, v budoucnu jej může nahradit sousloví „Internet všeho“. Půjde o automatizovanou silniční dopravu, chytré lidské implantáty nebo zařízení, které dnes nazýváme chytrou domácností.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button