Novinky

Na vývoji skládacího iPhonu se údajně podílí LG. Speciální tým dohlíží na flexibilní displeje

Kolem Applu se neustále točí kolotoč spekulací, které nám umožňují nahlédnout pod pokličku vývoje. Aktuálně nejdiskutovanějším tématem je rozhodně situace kolem Apple Car, respektive námluvách Applu s dalšími automobilkami, které mu mají pomoci s výrobou vlastního elektromobilu. Kromě toho však čím dál častěji slýcháme o projektu, na jehož konci má stát první skládací smartphone s ikonickým logem nakousnutého jablka.

Všechny dosavadní indicie hovoří zcela jasně, skládací iPhone je skutečně na cestě. Ve starších článcích jsme vás informovali také o tom, že Apple aktuálně testuje dva různé prototypy. Zatímco jeden má v rozloženém stavu připomínat tablet, druhý sází na flipovou konstrukci připomínající Samsung Galaxy Z Flip či současnou Motrolu Razr.

Vzorky flexibilních displejů měl Apple údajně poskytnout Samsung, nicméně toto tvrzení nemusí reflektovat skutečný stav. Podle nejnovějších úniků se Apple dohodl s LG, které mu pomáhá s vývojem flexibilních panelů. Společnost LG měla pro tento projekt dokonce sestavit specializovaný tým, jehož cílem je poskytnout inženýrům Applu potřebnou pomoc a základní know-how.

Zdroj: unsplash

V kuloárech se dále hovoří o tom, že LG hraje při vývoji skládacího iPhonu roli mentora, který dohlíží na specifické části projektu. Tento scénář se zatím jeví jako nejpravděpodobnější, jelikož LG patří mezi světové lídry na poli zobrazovacích technologií.

Pokud jde o dodávky displejů pro komerční verzi zařízení, černým koněm i nadále zůstává společnost BOE, která umí vyprodukovat stejně kvalitní displeje jako Samsung ovšem za příznivější ceny. Není těžké si domyslet, že nižší náklady mohou při výběru dodavatele ovlivnit to, s kým se Apple nakonec rozhodně podepsat dlouhodobý kontrakt. Důležité je také dodat, že BOE není v tomto segmentu žádným nováčkem. Své displeje dodává řadě výrobců v čele s čínským Huawei, které si u BOE objednalo flexibilní displeje pro chystaný model Mate X2.

Zdroj
phonearena

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button