Novinky

První skládací iPhone nabídne podobně velký displej jako iPad mini a podporu Apple Pencil

Ač se nám to líbí nebo ne, skládací smartphony budou v dohledné době hrát čím dál důležitější roli. Skutečnost, že můžete v kapse nosit zařízení, které po rozložení nabídne displej srovnatelný s tabletem, nebo naopak kompaktní krabičku s poloviční velikostí dnešního iPhonu, je bezesporu lákavá. 

V současné době nabízí skládací smartphony pouze pár výrobců, nicméně není pochyb o tom, že vlastní řešení připravuje také Apple. Podle nezávislých analytiků z firmy EqualOcean se skládacího zařízení s logem nakousnutého jablka dočkáme až v roce 2023. Predikce počítá s uvedením modelu, který nabídne v rozloženém stavu 7,6“ OLED displej, k němuž Apple přidá podporu pro Apple Pencil.

O podpoře Apple Pencil u iPhonu se hovoří již delší dobu, ovšem z praktického hlediska dává smysl pouze u větších displejů. Pokud by skládací iPhone nabídl podobnou úhlopříčku jako například současný iPad mini, nativní podpora Apple Pencil by byla příjemným doplňkem.

Zdroj: Instagram (bat.not.bad)

Zpráva dále zrcadlí již dříve uniklé informace a zmiňuje například navázání úzké spolupráce se společností Samsung, která již měl údajně Applu dodat sadu testovacích vzorků. Interní testování má probíhat na několika pracovištích včetně vybraných závodů společnosti TSMC, která stojí za výrobou několika prototypů. Předmětem zkoumání je životnost panelů a nalezení optimální konstrukce skládacího mechanismu.

Zvěsti o skládacím smartphonu od Applu sahají až do roku 2016, kdy se objevily první zmínky. Ty se většinou točily kolem získaných patentů souvisejících s konstrukcí a použitím flexibilních displejů. V posledních měsících ovšem dochází k únikům zpráv, které jsou čím dál konkrétnější a nezřídka odhalují přesné parametry. To nepřímo naznačuje, že skládací iPhone je skutečně na cestě a čas do jeho premiéry se pomalu a jistě krátí.

Zdroj
iphonecanada

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button