Novinky

Příměří? Trumpova daňová reforma pomáhá Applu uskutečnit masivní investice

Americký prezident Donald Trump pronesl svému lidu tradiční zprávu o stavu unie. V obdobě našeho novoročního projevu zmínil nejmocnější muž světa také společnost Apple a její plán na masivní podporu americké ekonomiky. Firma vedená Timem Cookem totiž před několika dny zveřejnila ambiciózní cíl nalít v příštích pěti letech do domácího hospodářství až 350 miliard dolarů, které podpoří vznik 20 tisíc nových pracovních míst.

Apple byl během prezidentské kampaně Tumpa častým předmětem kritiky. Kalifornský gigant má totiž svůj byznys založen na outsourcované výrobě svých produktů v asijských zemích, s čímž Donald Trump podporující výrobu přímo na americkém území, tehdy bojoval především. Stejně tak ve svých vyjádřeních nešetřil prezidentského kandidáta a později prezidenta Trumpa ani CEO Applu Tim Cook. Protiglobalizační tendence ale zdá se, Apple do jisté míry vyslyšel. Součástí jeho plánu je totiž mimo jiné i návrat některých montážních procesů zpět na americkou půdu. Má však jít především o pracovní místa s vyšší přidanou hodnotou, ze kterých může ekonomika profitovat více.

Apple do americké ekonomiky napumpuje stovky miliard dolarů. Chce investovat do vzdělávání a vrátit část výroby domů

Na Apple přišla během Trumpova projevu řeč, když prezident probíhal daňovou reformu, která je jedním ze stěžejních bodů programu republikánských politiků. Reforma staví zejména na snížení daňové zátěže pro velké korporace. A právě oznámený investiční záměr Applu připisuje Donald Trump na vrub reformě z dílny své administrativy. Tato slova ostatně generální ředitel Applu Tim Cook potvrdil, když řekl, že uskutečnění podobného plánu změna daňové politiky částečně prospěla.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button