Novinky

Apple do americké ekonomiky napumpuje stovky miliard dolarů. Chce investovat do vzdělávání a vrátit část výroby domů

Třistapadesát miliard dolarů. Přesně takovou částkou plánuje společnost Apple podpořit chod americké ekonomiky. Závazek, který si Apple stanovil pro dalších pět let by měl ekonomicky nejsilnějšímu státu světa zajistit až 20 tisíc nových pracovních míst. Jen letos hodlá výrobce iPhonů investovat do rozvoje svého domácího trhu až 55 miliard dolarů.

Apple Campus 2

Součástí miliardové injekce je mimo jiné plán na otevření dalšího sídla Applu. Podobný záměr s otevřením sekundárního ústředí mimochodem v současné době připravuje i Amazon. Smělý plán má Apple rozdělen na několik částí. Třicet miliard půjde do výstavby již zmíněného druhého sídla, jehož přesné umístnění by měla společnost oznámit ještě letos. Dalších 10 miliard pak půjde do výstavby nových datových center napříč Spojenými státy.

NASA testuje revoluční jaderný reaktor. Je osídlení Marsu skutečně na spadnutí?

Apple by také rád více zapojil Američany do výrobního procesu. Několik dalších miliard dolarů tak půjde do projektů, který by měly zajistit přesun výroby s vyšší přidanou hodnotou na domácí půdu. Vedle toho se technologický kolos zaměří i na větší podporu vzdělávání. Rád by děti už od základních škol učil základům programování.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button