Novinky

Přijdou vám nové Apple Watch málo luxusní? Pořiďte si zlatou edici s ručním gravírováním

Přestože Apple již přestal vyrábět svou speciální edici zlatých Apple Watch z 18 karátového zlata, stále existují firmy, v jejichž nabídce najdete unikátně upravené hodinky od Applu. Jejich klientelu tvoří lidé, kteří si potrpí na luxusní materiály a nestačí jim běžně dostupné produkty. Do této kategorie patří také společnost Aurum Edition, která do svého portfolia zařadila pozlacené Apple Watch Series 4 s přídomkem Monarch Counsel.

Tento klenot si mohla na vlastní kůži vyzkoušet redakce webu MacRumors, která se o své pocity podělila formou krátkého videa. Na internetu lze narazit na značné množství firem, které se zabývají unikátními návrhy spotřební elektroniky. Mezi jejich společné rysy většinou patří štědré zdobení drahokamy, zlata a jiných drahých materiálů.

Apple Watch v edici Monarch Counsel jsou v tomto směru střídmější, ovšem i tak jde o ojedinělý kousek, který si pořídí pouze hrstka těch nejnáročnějších uživatelů. V podstatě jde o obyčejné Apple Watch Series 4 s GPS, jejichž pouzdro si vzal do parády zručný klenotník. Pokovené tělo hodinek je zdobeno květinovým vzorem. To je pro každý kus unikátní, jelikož jde o zcela ruční práci, která zkušenému pracovníkovi zabere 40 hodin.

Desítky hodin ruční práce 24karátové zlato

Po vyrytí vzoru přichází na řadu pozlacení 24karátovým zlatem o tloušťce 8 mikronů, což samo o sobě zaručuje potřebnou trvanlivost a odolnost. Z hlediska funkčnosti je zachováno vše, co je typické pro aktuální generaci Apple Watch Series 4. Autor videa však poznamenal, že pozlacení digitální korunky má vliv na její horší stisknutí, nicméně v praxi nejde o nic dramatického, co by mělo zásadní vliv na ovládání.

Exkluzivní pojetí pak dotváří tmavě modrý řemínek ze žraločí kůže a dřevěný box. Pokud vás zajímá, na kolik tahle paráda vyjde, budete možná překvapeni. Aurum Edition si za Apple Watch Monarch Counsel (verze s GPS) účtuje 2 200 dolarů (zhruba 50 tisíc korun), úprava ocelových Apple Watch se safírovým sklíčkem pak vychází na v přepočtu 62 000 bez daně.

Ačkoli cena výrazně převyšuje pořizovací hodnotu běžných Apple Watch Series 4, v daném segmentu lze narazit na mnohem bizarnější kousky, jejichž cena nezřídka atakuje statisícové cifry.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button