iOSNovinkyTipy a triky

Návod: Jak zdarma převést Live Photos na GIF

Live Photos jsou skvělá funkce, která se poprvé objevila u aktuální generace iPhonu 6s/Plus. Pořízené sekvence lze snadno sdílet s uživateli vlastnící iPhone či Mac. Pokud se však chcete o krátké filmečky podělit s přáteli, kteří ještě kouzlu jablečných hraček nepropadli, máme pro vás elegantní řešení, jak Live Photos převést na animovaný GIF s minimem usílí.

  1. Z App Store stáhněte aplikaci GIF Toaster
  2. Otevřete aplikaci a dolní nabídce vyberte položku Photo > GIF
  3. V levém horním rohu přepněte zobrazení na Live Photos
  4. Vyberte konkrétní Live Photo, které chcete převést a klikněte na položku Encode
  5. Následně se zobrazí nabídka s nastavením, kde lze upravit snímkovací frekvenci, rozlišení, rychlost přehrávání a mnoho dalších parametrů
  6. Dostáváme se k poslednímu kroku, kdy stačí stisknout tlačítko Start Encoding a po dokončení vybrat položku Export to Camera Roll

Snímek obrazovky 2016-03-01 v 20.14.22

Aplikace GIF Toaster funguje velmi dobře a jeho ovládání je intuitivní. Bohužel v bezplatné verzi je několik omezení, které mohou uživatele v určitých ohledech limitovat. Zřejmě tím nejbolestnějším je rozlišení, které lze ve free režimu nastavit maximálně na 360 x 270 pixelů. Pro běžné pobavení jde o dostatečnou hodnotu, ovšem v ostatních situacích to může být dost nepříjemnou překážkou. Plná verze aplikace stojí 1,99 Eur, což s ohledem na možnosti využití považujeme za přijatelnou částku a rozhodně stojí za stažení.

[appbox appstore 948064297]

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button