Tipy a trikyZačínáme s Macem

Přecházíme na Mac – část první

V tomto prvním příspěvku našeho nového seriálu se budeme věnovat začátku přechodu na platformu Mac. Jako první byste se měli zamyslet nad několika základními, ale jednoduchými otázkami:

 • Kde mám začít?
 • Jaký typ uživatele jsem?
 • Který Mac bych si měl koupit?
 • Jaké mylné informace jstem slyšel o Macu?
 • Jak budu Mac a Mac OS X používat?
 • Budu moci využít své stávající dokumenty a soubory?
 • Je Mac schopný rozeznat a pracovat s dnešními populárními typy souborů?
 • Co budu potřebovat přenést do Macu a co budu potřebovat nainstalovat?

Když si odpovíte na všechny předchozí otázky, budete vědět alespoň přibližně jaký typ počítače Mac si pořídit a na co jej budete používat. Pokud jste stále na cestách a potřebujete mít svůj Mac stále s sebou je jasné, že si nebudete kupovat iMac, Mac Pro nebo Mac Mini. Naopak, pokud s počítačem nepotřebujete cestovat je úplně zbytečné si pořizovat přenosný počítač.

Já osobně radím lidem, kteří o přechodu přemýšlí, ale odrazuje je vysoká cena, ať si jako první Mac pořídí nějaký levnější bazarový model. Získají tím možnost si platformu Mac vyzkoušet za podstatně nižší cenu než kdyby si kupovali počítač úplně nový. Jestliže se s Mac OS X nezžijí, vždycky je tu možnost počítač zase v bazaru nebo na inzerát prodat.

Ti, kteří úspěšně překonají tu několikatýdenní dobu, kdy se opravdu musí naučit MYSLET JINAK než jak byli doposud z Windows zvyklí budou odměněni příjemným uživatelským prostředím, absencí škodlivého spyware a malware, bezpečnostních děr a známých obrazovek smrti. Brzy zjistíte, že používání počítačů s Mac OS X je takové jaké by mělo vždycky být – zábavné a produktivní. Budete mít čas pracovat s vaším počítačem, namísto věčného aktualizování antivirových programů, zotavování se z nehod a přeinstalování operačního systému.

Před koupí nového počítače Mac je dobré si zjistit, zda se neblíží aktualizace produktu a pokud na koupi nespěcháte tak se vyplatí počkat. Může vám k tomu také pomoci naše Příručka kupujícího, která samozřejmě není úplně stoprocentní, ale bere v potaz cyklus, kterým se Apple víceméně řídí při aktualizaci svých produktů.

V příštím článku se budeme věnovat otázce první: Kde začít?

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

3 Komentáře

 1. S tím se nedá, než souhlasit. Já už naštěstí myslím jinak, takže si to jen užívám 🙂 Ale samotné sžití bylo otázkou pouhých pár dnů.

 2. Příručka kupujícího mi bohužel hlásí chybu “Chyba! Nepodarilo se pripojit k datab�zi”
  Lze nějak identifikovat kde je problém? .. a případně ho odstranit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button