Novinky

Přední právník Applu: Naše oddělení zaměstnává armádu 500 lidí

Nedávný spor Applu s FBI vyvolal také otázky jak je vlastně právní oddělení Applu silné. Je samozřejmé, že v případě nejbohatší firmy světa můžeme očekávat velkolepá čísla, Apple však i zde dokáže překapovat. Podle serveru Business Insider bychom totiž v Cupertinu našli hned 500 právníků. Toto velkolepé číslo odhalil agentuře Bloomberg právník Bruce Sewell, který patří k velitelům této pětisethlavé armády právního oddělení.

ap_222183186874

Bruce Sewell byl také jedním z vyvolených, kteří ve prospěch Applu vypovídali při nedávném soudním slyšení v Kongresu. V minulosti byl také znám jako soudní vymahač samotného Steva Jobse. Byl to také údajně on, kdo letěl do Jižní Korei aby informoval Samsung o záměru Applu podat na svého soka žalobu ohledně porušování patentů, která běží dodnes.

Nyní má však Sewell před sebou přinejmenším stejně tvrdý oříšek. Současný spor Applu a FBI o vydávání informací ze zamčeného telefonu nejen mrtvého teroristy totiž běží pod jeho vedením. Pokud tak Apple tuto veledůležitou bitvu vyhraje, bude to právě tento člověk, kterému budeme vděčit za ochranu osobních dat v našich telefonech.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button