Novinky

Používáte Youtube Premium? Google má pro vás zajímavé novinky

Pokud patříte do skuiny uživatelů Youtube, kteří si platí verzi Premium bez reklam a s dalšími výhodami, pak zbystřete. Včera totiž společnost oznámila hned několik novinek pro předplatitele, některé dokonce výhradně pro zákazíky s iOS a iPadOS.

Asi největší novinkou bude funkce nazvaná SharePlay. Díky této funkci budete moci sledovat videa se svými přáteli nebo rodinou v průběhu FaceTime hovorů. Sdílené sledování bude možné využít také v iMessage komunikacích. Této funkce bychom se údajně měli dočkat už v průběhu následujících několika týdnů.

Dalším vylepšením je zvýšení kvality videa na tzv. 1080p HD. Sledování v rozlišení 1080p je samozřejmě dostupné pro všechny už teď. Zkratka HD (která v tomto případě nesouvisí s kvalitou rozlišení) by však měla zajistit ještě lepší zážitek ze sledování.

Foto: Unsplash / autor: CardMapr.nl

Výše zmíněná vylepšení budou dostupná pro sledování na iPhonech a iPadech, jsou tu však novinky, které se budou týkat všech předplatitelů. Jednou z nich je podpora více zařízení, napříč všemi platformami. Od teď budete moci rozkoukat video například doma na počítači s Windows a pokračovat od místa pozastavení na telefonu s Androidem nebo iOS, třeba na cestách.

Nová je i funkce Smart Downloads. Ta zajistí, že budete mít ve své offline knihovně k dispozici nejen vámi stažená videa, ale i ta navrhovaná a doporučená přímo pro vás.

Youtube Premium stojí aktuálně 179 Kč měsíčně, případně je k dispozici i rodinné předplatné pro 6 členů domácnosti za 269 Kč. Využíváte tuto službu nebo vám nevadí reklamy a zůstáváte u bezplatné verze?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button