Novinky

Používání sluchátek AirPods může být zdraví škodlivé

Apple s příchodem nejnovějšího iPhonu 7 přišel s další novinkou, a to bezdrátovými sluchátky. O nich jsme vás informovali již dříve – článek zde. Apple AirPods získaly spoustu pozitivních i negativních ohlasů – jsou elegantní, vysoce kvalitní, ale mnohé může odradit poněkud vyšší cena, která je poměrně vysoká a to hlavně v porovnání s konkurencí. Generální ředitel Tim Cook řekl, že se jedná o jakýsi první krok k „bezdrátové budoucnosti“. Odborníci ale přicházejí s tvrzením, že AirPods by mohly mít negativní vliv na naše zdraví.

apple-airpods

Tato bezdrátová sluchátka jsou založena na technologii Bluetooth, kdy komunikují mezi sebou, čímž přenáší informace skrze mozek uživatele. Právě tento přenos informací může způsobovat rakovinu, díky radioaktivním vlnám, které vytvářejí. Jistou dávku radiace vyzařuje drtivá většina elektroniky, ale jen v malých, pro člověka neškodných dávkách. Tato sluchátka by mohla být ovšem větším problémem, díky dlouhodobému působení vln přímo na mozek. Těžko říci, jaký dopad to na naše zdraví a zároveň na prodej sluchátek opravdu bude mít. Jelikož se jedná o novinku, neexistují žádné detailní studie, které by domněnky některých lékařů dokázaly potvrdit či vyvrátit.

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

6 Komentáře

    1. Podívejte se do zdroje: “‘We are playing with fire here,’ Dr Joel Moskowitz, a professor at the UC Berekely School of Public Health, told Daily Mail Online.”

      1. Aha, ten zdroj jsem přehlédl a dodatečně přečetl.
        Zcela upřímně, pokud by tam bylo napsáno, že to vyzkoumal Pepa Novák, bude to mít pro mě stejnou vypovídací hodnotu – ale chápu, že je to tím, že jsem ignorant a toho pána, co je nejlepší ve svém oboru, neznám (stejně jako všichni ostatní, co to četli).
        Ta otázka je spíš akademická – vy skutečně znáte odborníky, kterým byste mohl věřit? U obsahu železa ve špenátu se seknou v desetinné čárce, pak se roky věří bludu. Jednou je mléko zdravé, podruhé ne. Před třemi lety varovali odborníci z WTO, že pomřeme na prasečí chřipku (ano, píšu dnes ze záhrobí), za hysterické podpory našeho bývalého hlavní hygienika. Klimatologický panel vypouští hysterické zprávy, jaká to bude hrůza v roce 2035, pak to třeba o sto let opraví (neberete to doslova).
        Pak máme spoustu odborníků na technologie, třeba pana Dvoraka, který už na počátku věděl, jak bude iPhone nanic a jak není místo, kde by na trhu uspěl – asi byl delší dobu v nějaké skupině s Balmerem. A tento týden nějaký exot (pardon, odborník) píše, jak jsou ty sluchátka úplně naprd, přestože, je ještě nikdo neměl v ruce. Koneckonců, i tom odkazovaném článku se píše, že se sice ještě neví, jak hodně a na jaké frekvenci to vysílá, ale už se ví, že to může být problém. Asi jako když Jirka Babica hodil do pánve koření a ještě než stihlo vůbec dopadnout, už cítil, jak se to krásně provonělo.

        1. Proto je asi také napsáno, že se jedná spíš o spekulace. Osobně bych v tom také riziko neviděl, ale jde o to, že by to jistý vliv mít mohlo. Tak jako spousta věcí, které používáme. 🙂

          1. Těším se, až se dožijeme okamžiku, kdy nám meteorologové oznámí, že za deště hrozí riziko, že zmokneme :).
            Nad těmi sluchátky docela přemýšlím, jen bych si k nim za 10 dolarů asi dokoupil tu propojovací šňůrku.

  1. No, koukal jsem na zdroj a v něm se nepíše o radioaktivních vlnách, ale radiových (anglické “radiation” neznamená radioaktivní, ale vyzařování). Na rozdíl od tohoto článku. A nebezpečí není v tom, že se přes mozek přenáší informace, ale že dva radiové vysílače ve sluchátkách jsou hned vedle mozku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button