Novinky

Další patent Applu napovídá, že pracuje na skládacím iPhonu

Skládací telefony byly dříve v kapse skoro každého člověka. S příchodem chytrých telefonů se ale takzvaná véčka začala pomalu vytrácet. Jednou z hlavních výhod této koncepce je především úspora místa. Skládací chytré telefony sice nevymřely, ale žádný z nich nenese logo Applu – alespoň prozatím. Nově podané patenty totiž napovídají, že skládací iPhone by mohl být skutečně na cestě.

Apple si totiž podal patent, který nese název “Camera Systems for Bendable Electronic Devices”, v překladu kamerový systém pro skládací elektronická zařízení. To nepřímo naznačuje, že se ve vývojových centrech Applu na skládací verzi iPhonu skutečně pracuje. Jedna verze skládání, o které Apple uvažuje, by fungovala jako takový kapesní iPad, který by se složil do velikosti iPhonu a opačně. Druhý koncept, který se ostatně Applu líbí více, by fungoval jako staré skládací telefony, kde by se telefon otevřel a po používání znovu zavřel. Hlavním cílem tohoto konceptu je zvětšit displej a zároveň zmenšit fyzické rozměry zařízení, které se tak snáze vejde například do kapsy.

Zdroj: Apple

Samotný patent vysvětluje funkci objektivů na telefonu a speciálně zdůrazňuje okolnost, že tělo telefonu bude ohebné. Objektivy by také nabídly širší možnosti při fotografování, díky ohebnému základu. Bylo by možné zachytit lepší panoramatické snímky, a dokonce i 3D fotky. Popis také vysvětluje, že by mohly být objektivy odnímatelné a vzniklo by tedy mnoho dalších možností.

Zdroj: Apple

Ačkoli se jedná pouze o patentovou přihlášku, je naprosto zřejmé, že Apple skutečně pracuje na flexibilním smartphonu. Ostatně tuto domněnku potvrdilo již několik na sobě nezávislých zdrojů. Co se týče termínu odhalení, letos to určitě nebude. Reálně se jeví až druhá polovina příštího roku.

A co vy? Koupili byste si skládací iPhone, nebo preferujete klasickou konstrukci? Dejte nám vědět v diskuzi.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button