AktualityNovinky

Potetovaní uživatelé hlásí problémy s Apple Watch

Za poslední roky jsme si zvykli, že každý nový produkt od Applu potřebuje alespoň nějakou formu skandálu. Stačí vzpomenout na nedávnou aféru bendgate, která propírala náchylnost konstrukce iPhone 6 Plus k ohnutí. V souvislosti s Apple Watch se aktuálně začínají šířit informace o problémech u uživatelů s potetovaným zápěstím.

 

miniatura

Zahraniční zdroje totiž přišly se zjištěním, že senzory na spodní straně hodinek nedokážou spolehlivě detekovat zápěstí a měřit tepovou frekveci přes tetovanou kůži. Použité snímače fungují na principu prosvětlení kůže za pomoci infračerveného zdroje světla. Vlivem průtoku dochází k přerušovaní vysílaného signálu, což umožňuje následný výpočet přesného počtu srdečních úderů. V podstatě se jedná o podobný systém, který se využívá ve zdravotnických zařízeních pro zjištění míry okysličení krve.

Podle neoficiálních informací však černý inkoust absorbuje zelené a infračervené světlo vysílané hodinkami, což v lepších případech vede k nepřesnému měření. Posouzení celého problému bude pro Apple velice obtížné, jelikož názory uživatelů s tetováním se liší případ od případu a nelze v něm nalézt konkrétní spojitosti.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button