Novinky

Poslední zprávy naznačují, že letošní iPhony nabídnou Face ID a čtečku otisků v displeji

Technologie Face ID je mnoha ohledech daleko lepší než čtečka otisků. To ovšem neplatí za současné situace, kdy musí celý svět nosit roušky, které zakrývají velkou část obličeje. S ohledem na vývoj pandemie to navíc vypadá, že roušky z našich životů jen tak nezmizí a dost možná se stanou běžnou součástí našich životů na příštích několik let. Tuto možnost si pochopitelně uvědomuje také Apple, který údajně zvažuje, že do iPhonu opět vrátí Touch ID.

První zprávy na toto téma se objevily již v polovině minulého roku, na které navazují další informace publikované agenturou Bloomberg a nově také deníkem Wall Street Journal. Všechny zdroje se shodují na tom, že Apple letos využije své dříve podané patenty a další iPhone dorazí s dvojicí biometrických technologií. Face ID nově doplní čtečka otisků, kterou Apple tentokrát ukryje do displeje.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Tato domněnka pochází od dvou bývalých zaměstnanců Applu, kteří redakci WSJ potvrdili, že Apple skutečně pracuje na zařízení, které bude disponovat Face ID a čtečkou otisků v displeji. Ačkoli už neprozradili další podrobnosti, není těžké se dovtípit, že měli na mysli iPhone.

Celkově se od Applu neočekává, že iPhone 13 přinese kdovíjak revoluční změny. Připravovaná novinka nabídne stejný design jako iPhone 12 / iPhone 12 Pro (Max) a stejný počet fotoaparátů. Odlišnosti se tak odehrají zejména pod kapotou, kam se tradičně nastěhuje výkonnější hardware a pravděpodobně již zmíněná čtečka otisků v displeji. V zákulisí se také hovoří o tom, že iPhone 13 by mohl být prvním smartphonem, který se jako první na světě obejde bez jediného konektoru.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button