Novinky

Poslední záchrana? Apple zlevňuje iPhony v Číně

Asi není potřeba příliš připomínat, jak je Čína pro Apple důležitým trhem. Dnes už největší ekonomika světa s více než miliardou potenciálních zákazníků způsobila, že kromě domovských Spojených států věnuje výrobce iPhonu mimořádnou pozornost právě Číně. Aktuálně to však firma vedená Timem Cookem v nejlidnatější zemi světa nemá vůbec jednoduché. Včera totiž vyšlo najevo, že v posledním čtvrtletí roku 2018 zde americký gigant zaznamenal pětinový pokles prodejů iPhonů. Čínský dravec Huawei naopak ve stejném období navýšil prodeje o 23,3 procenta. 

To poměrně věrně ilustruje hlavní faktor, který prodejům Applu škodí nejvíce. Společnosti jako je Huawei nebo Xiaomi jsou dnes totiž schopny nabídnout produkty, které jsou oproti iPhonu od Applu nesrovnatelně levnější a nezřídka kdy navíc obsahují vyspělejší technologie. Kvůli tomu se poslední týdny mluví o tom, že Apple byl měl své iPhony zkrátka zlevnit. Včera k tomuto neobvyklému kroku po dohodě s lokálními prodejci skutečně došlo a Applu snížil ceny u modelů XR, 8/Plus a XS/Max. V přepočtu na českou měnu ceny těchto smartphonů nižší až o 1500 korun. 

Touha po inovacích klesá. Lidé si nové iPhony často pořizují až po čtyřech letech

Velmi stručně se k netradičnímu řešení během rozhovoru pro americké rádio NRP vyjádřil šéf Applu Tim Cook. “Uvidíme, jak se změna projeví,” pronesla vlivná osobnost světového byznysu. Z toho vyplývá, že ani Cook si není jistý, zda snížení cen iPhonu v Číně zabere propad prodejů se zastaví. Vedle toho ale Tim Cook také prohlásil, že k upravení ceny došlo také kvůli vyvážení měnových kurzů mezi dolarem a čínským juanem. 

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Poslední záchrana? To je zase blábol, Apple už zase krachuje , že …
    Pane vachmajstr vy jste hlava …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button