Novinky

Poslední verze firmwaru pro AirPods Max snižuje účinnost ANC

Řada uživatelů si v posledních měsících plošně stěžuje na AirPods Max, která se po aktualizaci chovají jinak, než by očekávali. Na vině je verze firmwaru 4E71, kterou Apple začal postupně uvolňovat již v polovině letošního roku. Po automatické aktualizaci si ovšem část uživatelů začala všímat, že došlo ke zhoršení funkce ANC.

Toho si nakonec všimla také redakce webu RTings, která se rozhodla sluchátka AirPods Max podrobit důkladnému testu. Během řady měření se ukázalo, že firmware 4E71 má opravdu negativní dopad na funkci aktivního potlačení okolních ruchů. Rozdíl je patrný napříč všemi pásmy, přičemž největší rozdíl se odehrává zejména u blokování hlubokých tónů. V praxi se to projevuje nižší úrovní izolace, což pro majitele AirPods Max představuje nepříjemnou změnu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Stále není jasné, proč se Apple rozhodl upravit výkon ANC u svých aktuálně nejlepších sluchátek. Aktualizace firmwaru u sluchátek AirPods je tradiční záležitostí, a vždy přináší buď nové funkce, opravuje chyby či zlepšuje jejich výkon. Je proto velikou záhadou, proč zrovna poslední verze firmwaru pro AirPods Max snižuje účinnost funkce pro aktivní potlačení okolního hluku.

Apple poskytl začátkem října beta verzi chystaného firmwaru pro AirPods Max všem registrovaným vývojářům. Prozatím však nikdo z nich nereportoval, zda v aktualizaci došlo ke změnám ve výkonu ANC na původní úroveň.

Vlastníte AirPods Max s poslední verzi firmwaru? Pokud ano, všimli jste si rozdílu u ANC?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button