MailTerminalTipy a triky

Poradna: Jak na kopii všech odchozích mailů

Aplikaci Mail zabudovanou v Mac OS X mám rád. Líbí se mi jednoduché používání i vzhled. Bohužel, narozdíl od Microsoft Outlook neumožňuje nastavit natrvalo zasílání kopie odeslané pošty na zvolený účet. Samozřejmě je tu možnost dělat vše manuálně a psát adresu pokaždé ručně, ale co když zasílat každou kopii například svému nadřízenému nebo si jako náš čtenář chceme udělat zálohu všech odeslaných mailů například na gmailu? Aplikace Mail tuto funkci vůbec nenabízí, je zde pouze možnost zaškrtnou zasílání kopie na vlastní účet, tedy na ten z kterého byl email odeslán. Pro mě trochu nepochopitelná funkce… Ale vraťme se k otázce do poradny.

“Dobrý den,
jedná se mi o to že pokud odešlu e-mail z aplikace Mail tak mám kopii pouze v odeslané poště. Používám více účtů a třeba při ztrátě počítače, ztratím i údaje o odeslané poště. Pokud se mi ovšem bude posílat veškerá pošta v kopii na můj záložní účet, (např. mujucet_send@gmail.com) budu mít celý archív k dispozici kdykoli a kdekoli i bez mého počítače. (jakkýkoli jiný s přístupem na internet) Samozřejmě že mohu zadávat i ručně posílaní kopie na zadaný účet, ale pokud je úmysl toto dělat u každé pošty, mohla by se toto zautomatizovat, ideálně posílat kopii jako skrytou kopii.
Pokud budou jakékoli dotazy, rád pomohu.”

Bohužel na řešení pomocí Automatoru či AppleScriptu jsem nepřišel. Je zde možnost nastavit zaslání kopie každého odeslaného emailu na předem definovanou emailovou adresu pomocí Terminalu. Jak tedy na to?

Jak na kopii všech odchozích emailů

Otevřeme si aplikaci Terminal (aplikaci najdeme v Utility/Terminal) a do jejího okna vložíme následující příkaz:

defaults read com.apple.mail UserHeaders

Pokud nám Terminal vrátil následující chybu:

The domain/default pair of (com.apple.mail, UserHeaders) does not exist

do okna Terminalu zadejte následující:

defaults write com.apple.mail UserHeaders '{"Bcc" = "moje@adresa.cz"; }'

Nahraďte moje@adresa.cz za adresu na kterou chcete slepou kopii odesílat a stiskněte klávesu Enter.

Hotovo! Od této chvíle budou všechny kopie odeslané pošty zaslány na adresu kterou jsme si zvolili.

Vrácení do původního stavu

Když se budeme někdy v budoucnu chtít vrátit k původnímu nastavení do okna Terminalu zadáme:

defaults delete com.apple.mail UserHeaders

a stiskneme klávesu Enter.

 
Neneseme žádnou odpovědnost za jakékoliv přímé, nepřímé, zvláštní, následné nebo jiné ztráty nebo škody jakéhokoliv druhu, které mohly být zapříčiněné přímým nebo nepřímým použitím informací obsažených na těchto stránkách.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

2 Komentáře

    1. Nemam to osobne odzkousene s nizsimi systemy, ale vim ze to nekomu fungovalo na 10.5. Ja to mam odzkousene na 10.7 takze predpokladam, ze 10.6 by mela byt v pohode.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button