Aplikace iOSiOSNovinky

Nejkurióznější příběhy Pokémon Go hráčů

Hra Pokémon Go se šíří mezi lidmi rychlostí blesku. Její popularita stoupá natolik, že akcie společnosti Nintendo, vzrostly skoro o dvojnásobek své hodnoty. Pokémon Go však není první a jistě ani poslední hra, po které lidé takhle blázní. Hra se stala jistě oblíbenou i proto, že nabízí uživatelům kombinaci hry a reálného světa v rozšířené realitě. Tato hra vás vtáhne natolik do děje, kdy se vám může stát, že se octnete v ne zrovna chtěných situacích. Zde si můžete přečíst několik příběhů, které se odehrály během uplynulého týdne.

Hraní Pokémon Go jako zaměstnání

Pokud jste každý den stejně jako většina lidí práci, pravděpodobně nemáte příliš času na chytání tolika Pokémonů, kolik byste chtěli. Právě pro velmi časově vytížené lidi se naskytlo řešení. Přišel s ním jeden podnikavý 24letý mladík, který je opravdovým pokémonovým nadšencem. Ten se rozhodl, že se bude lovem Pokémonů a pomáhat tak ostatním lidem. Účtuje si 20$ za hodinu, to je v přepočtu kolem 500 Kč a za tuhle částku za vás bude chodit lovit Pokémony a pomáhat vám se vším okolo hry.

1

Lovec Pokémonových lovců

Dva kamarádi, velcí nadšenci do hry, se rozhodli, že se vydají na lov nočních Pokémonů. Během jejich noční honby za Pokémony se však octli na soukromém pozemku. Vše probíhalo hladce až do doby, kdy si jich všiml majitel pozemku. Ten netušil, co tam muži dělají a ihned se začal bránit zbraní. Muži bez váhání okamžitě nasedli do auta a odjeli. Raději si nebudeme domýšlet, jak by tato neuváženost dopadla, kdyby jeden z výstřelů někoho zasáhl.

Pobodaný lovec

Tento příběh, jehož pravdivost je potvrzena policií, je docela znepokojující. Mladý muž, zapálený do hraní Pokémon Go, byl bodnut neznámou osobou. Ta k němu údajně přišla s dotazem, zda patří mezi pokémonové hráče. Nejvíce znepokojující částí je fakt, že pokémonový milovník doslova odmítl léčbu a raději šel pokračovat v lovu Pokémonů. „V podstatě jsem riskoval svůj život“, prohlásil.

3

Pokékostel

Téměř jakýkoliv kostel se snaží přivést nové lidi k víře a očistit je od všeho zlého. Bohužel kostely navštěvuje čím dál méně mladých lidí. První luteránský kostel v Columbia Heights našel důmyslný způsob, jak přivést pod svoji střechu i mladé občany. Tento kostel otevřel své brány všem hráčům Pokémon Go, kterým umožní chytat Pokémony uvnitř kostela a předvádět své Pokédexy.

4

Muzeum holocaustu

Hra Pokémon Go je navržena tak, aby nalákala hráče i na místa, kde se nebudou mačkat jeden přes druhého. Tvůrci hry také trvají na tom, aby hráči dodržovali základní etická pravidla a nechovali se jako zvěř, a to hráči občas nerespektují. Když se ve washingtonském muzeu holocaustu začali objevovat lovci Pokémonů, tak muzeum začalo důrazně varovat hráče, aby respektovali skutečnost, že místo připomíná hrůzy nacismu a neuvěřitelné ztráty na životech. Zkrátka to není ideální místo k lovu Pokémonů.

5

 Pokémon Go za volantem

Člověk by si myslel, že vydání varování ohledně hraní Pokémon Go během řízení vozidla bude stačit, ovšem není tomu tak. Hra se plete do řízení v mnoha státech světa a způsobuje dopravní nehody. Jako například před pár dny v americkém státě Massachusetts, kde mladík zavinil velmi vážnou dopravní nehodu, když zrovna chytal na dálnici Pikachu.  Ale i tak za všechny nehody nemůže jen hra. Bezohlední lidé stále posílají SMS zprávy nebo telefonují i přes neustálé kampaně, které mají vše tohle mírnit.

6

Vynalézaví hráči

Kromě lovu Pokémonů v přírodě existuje i jiný způsob, jak rozšířit svoji sbírku, a to líhnutím vajec, která získáte na tzv. PokéStops. K vylíhnutí Pokémona je však nutná chůze. Aplikace je ale natolik chytrá, a tak pozná, kdy například řídíte a nepočítá to jako krok ke zrození Pokémona. Někteří vynalézaví hráči vymýšlí, jak se přes tohle omezení co nejrychleji a s co nejmenší prácí dostat, a tak se na internetu hromadí spousta rad a návodů, na některé z nich se můžete podívat ve videu.

Štítky

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close