Novinky

Podle uniklých dokumentů představí Apple příští rok tři iPhony. Vlajkové lodi přezdívá Ferrari

Už dříve se vynořily spekulace, podle kterých Apple na podzim příštího roku nepředstaví dva, ale rovnou tři modely iPhonu, do kterých vkládají fanoušci značky nemalé naděje. Tuto doměnku přiživují i nově uniklé dokumenty. Materiály také prozrazují, že vrcholný model u něhož můžeme v případě uvedení na trh čekat velmi sebevědomou cenovku má v Applu interní přezdívku „Ferrari“.

19461-19951-161220-ferrari-l

Dokument, který unikl z asijského dodavatelského řetězce označuje chystané modely jako „D20“, „D21“ a „D22“ zdroj také poznamenává, že připravované iPhony vždy nesou podobné označení. Podle uniklých informací to také vypadá, že zatímco první dva modely budou spíše jen klasické „eskové“ upgrady stávajícího iPhonu 7/Plus,  slibovaných inovací se dočkáme jen u vlajkové lodi. Právě vrcholný model, jenž nejspíš ponese označení „8“ naplní předchozí spekulace o bezrámečkovém OLED displeji s integrovaným Touch ID a bezdrátovém nabíjení. Právě kvůli exkluzivním technologiím, kterých se levnější sourozenci nedočkají si iPhone 8 vysloužil interní přezdívku Ferrari.

Samsung-Galaxy-S8-concept-Steel-Drake-3-650x334

Největší výhodou „Ferrari iPhonu“ bude bezesporu displej o rozměru přesahujícím pět palců, čehož ovšem Apple dosáhne při zachování současných rozměrů jablečného smartphonu.

I přesto ale čeká Apple krušný rok. Velmi podobné technologie totiž chystá na jaro příštího roku také Samsung. Jeho Galaxy S8 bude tím pádem na trhu až o půl roku dříve, což jihokorejské společnosti poskytne nespornou marketingovou výhodu. Velkým otazníkem zůstává také cena iPhonu 8. Apple totiž nemůžeme považovat za společnost, které by chybělo sebevědomí. Není tedy vůbec vyloučeno, že cenově se Galaxy S8 přiblíží spíše jen upgradovanému iPhonu 7s, zatímco vrcholná a výbavou srovnatelná „osmička“ dostane cenovku o pár tisícovek vyšší.

To ovšem jen v případě, že Apple opravdu na podzim představí tři modely. O více, než dvou variantách se totiž spekulovalo i letos v souvislosti s představením iPhonu 7/Plus. Nakonec se ale údajný model „Pro“ neukázal.

Zdroj

 

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close