Novinky

Podle expertů má Apple jednu z nejlepších technologií pro autonomní vozy

V minulosti se objevilo několik zpráv propírající snahu Applu o představení vlastního automobilu. Postupem času se ovšem ukázalo, že vývoj automobilu vyžaduje mnohem hlubší úroveň znalostí a prostředků. Projekt Titan byl nakonec uložen k ledu, čemuž mimo jiné napomohlo odřeknutí strategického partnerství s BMW. Bavorská automobilka měla Applu poskytnout již hotovou platformu, která byla použita u modelu i3, nicméně společné námluvy zkrachovaly a s nimi také myšlenky na automobil s logem nakousnutého jablka. Přes všechny tyto nezdary se Apple nevzdal a po restrukturalizaci týmu začal věnovat pozornost vývoji technologie pro autonomní řízení.

Ačkoli nikdo stále netuší, co má Apple ve skutečnosti za lubem, na Twitteru se k této záležitosti vyjádřil MacCallister Higgins, spoluzakladatel startupu Voyage zabývající se autonomní taxislužbou. Higgins vyjádřil svůj obdiv směrem k systému, který je umístěn na střeše testovacích vozů. Většina důležité elektroniky se totiž ukrývá v samotné konzoli, což je v této sféře ojedinělým úkazem. Ostatní společnosti používají k uložení hlavních částí systémů interiér vozidla. Další odlišností je unikátní sestava šesti lidarů, které pomáhají s orientací v prostoru a pochopením aktuálního dění na vozovce.

Pokročilá integrace do střešní konstrukce navíc umožňuje snadné střídání testovacích vozidel. Podle webu TechCrunch to může poukazovat na snahu Applu o vytvoření doplňkového produktu, který bude nabízen třetím stranám. To ovšem příliš nekoresponduje s firemní politikou, která staví na docela odlišném principu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close