Novinky

Apple chystá něco hodně velkého: Nový komplex budov poslouží jako líheň projektu Titan

Nikdo z odborné veřejnosti nepochybuje o projektu Titan, jehož předmětem je vývoj automobilu s logem Applu. Přestože bližších podrobností na toto téma je jako šafránu, čas od času se objeví zprávy, které částečně poodhalí zajímavé informace. Koloběh spekulací nově roztáčí článek redakce Silicon Valley Business Journal, který poukazuje na tichý nákup komplexu budov v kalifornském Sunnyvale. Do spojitosti s projektem Titan je dostává interní pojmenování odkazující na mytologické postavy ze starého Říma.

safeum_blog_apple_cars2Ilustrační obrázek

Jedna z největších budou nese jméno Rhea, jednoho z bájných titánů. Podle dostupných dokumentů je vybavena přístroji na přezouvání pneumatik, vyvažování kol a dalšími stroji typickými pro autodílnu. Další budova se jmenuje Medusa. V tomto případě jde o výrobní závod a laboratoř pro rozpoznávání okolí. V seznamu figuruje také Magnolia, což původně bylo zařízení kurýrní služby FedEx. V jeho prostorech se nachází stroj umožňující snižovat míru znečištěného prostředí. Stavební plány také hovoří o výstavbě s označením Zeus, která bude použita jako prozatímní laboratoř pro výzkumné pracovníky. Apple u této budovy klade vysoký důraz na bezpečnost a počítá s výstavbou plotu, aby se zabránilo i sebemenšímu úniku tajných informací. K dispozici bude také Athena, nicméně o jejím významu se toho příliš neví.

Minulý měsíc také vyšlo najevo, že Apple si pronajal bývalou továrnu Pepsi v Sunnyvale pro svůj projekt Titan. Ohledně samotného automobilu se zatím stále spekuluje, ovšem pár střípku přesto existuje. Údajně má jít o elektromobil na jehož vývoji pracuje celá řada odborníků z automobilové branže. Dříve se hojně spekulovalo o partnerství s mnichovským BMW, ale podle posledních zpráv s dohody sešlo. Co se týče termínu oficiálního uvedení, zákulisní zdroje predikují debut kolem roku 2020. Do té doby se jistě dočkáme dalších úniků, které nám dovolí nahlédnout na jedno z největších překvapení, které Apple pro své fanoušky chystá.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button