Podívejte se, jak vypadá největší sbírka prototypů Apple produktů na světě

Podívejte se, jak vypadá největší sbírka prototypů Apple produktů na světě

Když se řekne Apple, většina lidí si představí chytré telefony a počítače. Pro řadu jedinců však logo nakousnutého jablka znamená mnohem víc. Stačí se podívat na domácí scénu, která je plná někdy až fanatických fanoušků, pro které se Apple stal životním stylem. Přestože existují výrobci, kteří prodají mnohem více zařízení, nicméně žádný z nich se nemůže pyšnit tak oddanou základnou fanoušků. Je až s podivem, kolik uživatelů se například rozhodlo sbírat historické produkty Applu. Z reakcí od našich čtenářů moc dobře víme, že „bláznů s podobnou úchylkou“ je mezi vámi opravdu požehnaně.

 

Ve světě se ovšem najdou jedinci, kteří jdou ve své vášni ještě dál a sbírají pouze prototypy, které sloužily při vývoji finální produktů. Jedním z nich je Hap Plain, s nímž udělala krátkou reportáž televizní stanice CNBC. Jeho sbírka zahrnuje na 250 kusů prototypů zahrnující Powerbooky, počítače Macintosh, iPhony, iPody, iPady a řadu dalších. V současné době jde o vůbec největší sbírku prototypů Apple zařízení na světě.

Hap Plain začal se sbíráním po studiu na vysoké škole. Za tu dobu se mu podařilo získat několik opravdových rarit. Namátkou lze zmínit například prototyp Macintosh TV či iPhone 4 připájený k základní desce. Své trofeje shání většinou na internetových aukcích, kde s nimi také obchoduje. To ovšem Apple nevidí příliš rád, což dokazuje sběratelovo nepříjemná zkušenost s právnickým oddělením kalifornského výrobce. Pro lepší ilustrace o tom, jak unikátní sbírka vypadá a co všechno taková záliba obnáší doporučujeme shlédnout přiložené video.

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.