Novinky

Pitva Samsungu Galaxy Fold ukázala jeho největší slabiny

Samsung na začátku roku s velkou parádou představil první skládací smartphone na světě. Samsung Galaxy Fold stojí v přepočtu kolem 50 tisíc korun a od začátku bylo jasné, že jde o technologickou hračku určenou jen pro ty největší nadšence. Hned první recenze totiž ukázaly, že Samsung Galaxy Fold trpí velmi vážnými porodními bolestmi. První recenzenti mluví hlavně o selhávajících ohebných obrazovkách. To mimo jiné vedlo Samsung k odložení oficiálního spuštění prodeje smartphonu, který se měl stát přelomovým zařízením. 

Samsung Galaxy Fold se však mezitím stihl dostat do spárů techniků ze společnosti iFixit, která velmi ráda rozebírá chytrá zařízení do posledního šroubku. Pitva skládacího smartphonu ukázala, že nejdražší Samsung je až neuvěřitelně křehký. Zpráva iFixit dále mluví o tom, že samotný skládací mechanismus už je na tom lépe než zbytek telefonu. Chybí mu ale jakákoliv ochrana před vniknutím nečistot a to z dlouhodobého hlediska to může být problém. 

Samsung Galaxy Fold je učebnicovým příkladem toho, čemu se Apple snaží poslední roky vyhýbat

Právě vniknutí nečistot může být důvodem selhání testovacího kusu, který měl k dispozici magazín The Verge. Jejich Galaxy Fold se totiž po chvíli testování vyboulil, což vedlo k selhání značného množství pixelů. Samsung v této souvislosti uvádí, že jeho novinka by měla zvládnout až 100 ohnutí denně, což průměrnému uživateli stačí. Problém při testu The Verge ale mohl nastat právě kvůli vniknutí nečistot do skládacího mechanismu. 

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button