Novinky

Pitva nového iMacu odhalila možnost vyměnitelného procesoru a operační paměti

Apple pojal letošní konferenci WWDC více než velkoryse. Kromě tradičních aktualizací iOS a macOS na nás vychrlil několik hardwarových novinek v čele s inovovanými iMacy a MacBooky. Nejmenší 21,5“ iMac s 4K displejem se rozhodli vzít do parády pánové z iFixit, aby zjistili, jaké změny se odehrály pod jeho kapotou. Z hlediska konstrukce jde o stále stejnou koncepci, která vyžaduje zahájení rozborky sejmutí zobrazovacího panelu.

Pitva prokázala celou řadu zajímavých vlastností, které potěší téměř všechny potencionální uživatele. Výpočetní kombo spoléhá na procesor Intel Core i5 (v případě základního modelu) a grafickou kartu AMD Radeon 555. Překvapivější je ovšem fakt, že Apple se rozhodl pro konvenční patici procesoru a snadno vyměnitelné operační paměti (DDR4), pro které jsou připraveny dva sloty.

Ačkoli jsou možnosti budoucího upgradu nečekaně příznivé, méně zkušené uživatele zřejmě odradí relativně nezvyklý přístup ke komponentám pod displejem. V každém případě je to dobrá zpráva pro všechny, kteří se rozhodnou revizovaný iMac 2017 pořídit. Je pouze škoda, že podobné možnosti výměny alespoň základních komponent se nedočkaly nové MacBooky. Kompletní galerii s podrobným komentářem si můžete prohlédnout na této stránce.

MacBook Pro je s novým procesorem až o 20 procent rychlejší

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close