Novinky

Pitva nejdražšího počítače od Applu přinesla zajímavé informace. Snadno z něj půjde udělat ještě větší dělo

Apple před několika týdny začal prodávat iMac Pro, který alespoň prozatím platí za vůbec nejvýkonnější počítač v historii amerického výrobce. Stejně jako zbytek modelové řady i iMac Pro staví na koncepci vše v jednom. Veškerý hardware se tedy nachází za 27“ displejem, což okamžitě vyvolalo otázku, jak to bude s možností případného upgradu a oprav. O rozklíčování se postaral internetový obchod MacSales, který na svém YouTube kanálu zveřejnil podrobnou rozborku.

Na úvod je dobré zmínit, že přístup ke komponentám vede tradičně skrze displej, respektive jeho odlepení od hliníkového šasi. Po odklopení zobrazovacího panelu se naskýtá pohled na masivní systém dvou ventilátorů, které se starají o chlazení procesoru a grafické karty. Udržení optimální teploty obou klíčových součástek zajišťuje společný chladič, k němuž vede dvojice heatpipe ústících do výměníku.

Díky atypickým vnitřnostem je základní deska speciálně navržena pro daný typ přístroje. Autory videa ovšem nejvíce zajímalo, zda iMac Pro nabídne možnost výměny alespoň některých komponent. Příjemným překvapením tak bylo potvrzení přítomnosti paměťových modulů DIMM DDR4 a SSD M. NVMe. V krajním případě půjde vyměnit také procesor, který je usazen ve standardní patici.

Pro potencionální zájemce to znamená pozitivní informace, jelikož zvolenou konfiguraci bude možné relativně snadno vylepšit o kapacitnější úložiště či větší operační paměť. Na druhou stranu je nutné dodat, že s ohledem na složitý přístup k vnitřnostem počítače bude lepší celou operaci svěřit do rukou techniků v ověřeném servisu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button