iOSiPhoneNovinky

Pitva krytu Smart Battery Case pro iPhone 6s odhalila kapacitu akumulátoru a další zajímavosti

Předevčírem jsme vám přinesli zprávu (článek zde) o originálním příslušenství Apple pro iPhone 6s. Pochopitelně máme na mysli kryt Smart Battery Case, který se krátce po uvedení stal terčem posměchu. Za nepříliš vábným vzhledem údajně stojí plné šanony patentových přihlášek společnosti Mophie. To pochopitelně designérům Applu nedalo příliš prostoru pro vyjádření kreativity, díky čemuž kryt vypadá jak levná cetka z holešovické tržnice. Estetickou stránku věci však necháme stranou a podíváme, co se ukrývá pod silikonovým obalem.

Snímek obrazovky 2015-12-10 v 21.38.29

O pitvu se opět postarali pánové ze serveru iFixit, kteří nezapomněli na pečlivou dokumentaci a zároveň přidali pár vlastních postřehů. První chvála mířila k snadnému nasazování krytu, který má svědomí elastický kloub v horní polovině. Pod výstelkou z mikrovlákna se nachází kovový kryt a následně i samotný akumulátor. Jeho kapacita činí 1877 mAh (3,8 V), což má v praxi vystačit na jedno plné nabití iPhonu. Pro lepší ilustraci je vhodné dodat, že baterie v iPhonu 6s disponuje kapacitou 1810 mAh.

Snímek obrazovky 2015-12-10 v 21.38.42

Poslední zajímavostí je integrace složité elektroniky pro správu napájení a řídící čip NXP 1608A1, který Apple používá u drtivé většiny příslušenství s Lightning konektrorem. V závěrečném hodnocení si Smart Battery Case vysloužil 2 body z 10 (vyšší číslo znamená snazší opravu). Přestože je případná oprava možná, kryt nelze uvést do původního stavu, což znemožní jeho další používání.

Snímek obrazovky 2015-12-10 v 21.39.32

Kompletní galerii snímků z pitvy krytu naleznete na této stránce.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button