Novinky

Philips Hue uvedlo tři nová svítidla: designové žárovky, náhradu za stropní bodovky a LED pásek pro hráče

Když se řekne chytré osvětlení, většině nadšencům do chytré domácnosti se okamžitě vybaví produkty Philips Hue. Aby také ne, byla to právě značka Philips, která se postarala o rozšíření smart žárovek a další osvětlovací techniky mezi širokou veřejnost. Její porfolio se nyní nově rozšířilo o další produkty v podobě chytrých žárovek Philips Hue Lightguide, LED pásku Hue Play Gradient a stropního svítidla Hue Slim.

V případě Philips Hue Lightguide lze vybírat ze třech různých designů – koule, elipsa a trojúhelník. Všechny žárovky pak spojuje výrazná vnitřní trubice, která zvládá svítit všemi barvami. K lepšímu efektu zářivosti má dále dopomáhat reflexní povrch. Hue Lightguide spadá do kategorie designového osvětlení, které je v dnešní době velmi moderní a žádané. Výrobce proto nabízí také doplňkové příslušenství v podobě závěsného lana s kovovým držákem. Příjemnou zprávou je také dostupnost obou produktů ve dvou barevných variantách – černá a bílá.

Další novinka se jmenuje Philips Hue Slim, a jde v podstatě o náhradu za tradiční stropní bodovky. Zde si zaslouží zmínit především tenký profil, díky čemuž se Hue Slim vejde i do těch nejtěsnějších podhledů. Skvělé uplatnění najde také v místnostech s nízkým stropem. Důležitým parametrem je svítivost až 1200 lumenů a schopnost svítit libovolnou barvou.

Posledním přírůstkem do rodiny Hue se stal světelný pásek Philips Hue Play Gradient. Tento produkt míří primárně na hráče počítačových her. Hlavním lákadlem LED pásku je schopnost mísení barev s plynulým přechodem. V aplikaci si lze například nastavit, aby se barvy přirozeně měnily a plynule přelévaly z jedné strany na druhou. Philips Hue Gradient se připevňuje na zadní stranu monitoru za pomoci přiložených držáků. Vybírat lze z variant určených pro 24/27palcový či 32/34palcový monitor. K dispozici jsou dále prodloužené verze až pro sestavy až tří 24/27palcových obrazovek. Klíčová je také podpora softwaru CORSAIR iCUE, díky čemuž lze chování LED pásku synchronizovat s děním na monitoru.

Aktualizace se dočkala také mobilní aplikace Hue, respektive přibyla do ní nová automatizace Philips Hue Mimic. Jejím úkolem je za pomoci světel napodobit přítomnost u vás doma. Tato funkce se nejvíce hodí v případech, kdy například odjíždíte na dovolenou. Po aktivaci automatizace dochází k automatickému zapínání a vypínání světel v době, kdy je obvykle používáte. V nastavení si zároveň můžete vybrat, v jakých místnostech bude automatizace aktivní, případně zvolit konkrétní světla, která budou simulovat vaší přítomnost. Philips Hue Mimic dorazí do mobilní aplikace prostřednictvím aktualizace uvolněné v průběhu září.

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

4 Komentáře

 1. jj pásky na monitor jsou super .. koupil jsem v datartu asi za 200, přilepil páskou ze zadu na monitor .. nejlepší lampička jakou jsem kdy měl :)) ale představa že to bliká jak “knight rider” to nevím jestli by mne oslovilo .. řekl bych, že konstantní barva na pozadí je lepší, ale to je jen můj názor 🙂

  1. Dobrý den,
   v zásadě máte pravdu, že pro práci je konstantní barva lepší. V případě výše zmíněného pásku jde spíš o to, že uživatel si může pásek propojit s aplikací na počítači, který pak svítí podle toho, co je zrovna na monitoru. V podstatě jde o obdobu technologie Ambilight, kterou disponují televizory Philips.

   1. právě .. když nějaký výrobce přijde s něčím zajímavým, hned se toho každý chytí, ale tuhle novinku nikdo jiný nezavedl .. ale tak uvidíme 🙂

    1. Pokud máte na mysli Ambilight, tak pokud se nepletu, Philips na tuto technologii drží patenty, které ji znemožňují ostatním výrobcům použít. Mísení více barev na LED pásku už pár výrobců nabízí. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button