Novinky

Philips Hue nabídne užší propojení s Google Assistant a možnost hlasového nastavení světelných režimů

Společnost Philips představila ve spolupráci se společností Google novinku ve formě propojení svítidel Philips Hue  a platformy a digitálního asistenta Google Assistant. Uživatelé budou moci využívat hlasové příkazy k aktivaci světelných režimů jak pro raní probouzení, tak pro večerní usínání. 

Dostupné budou tyto funkce: 

  • Jednorázová synchronizace budíku: Stačí říct „Hey Google, Turn on Gentle Wake Up“ a synchronizovat tak osvětlení Philips Hue s vyzváněním budíku. Pokaždé, když si uživatel nastaví vyzvánění budíku pomocí  Google Assistant, osvětlení Philips Hue ho začne třicet minut předem přirozeně probouzet světlem vycházejícího slunce.
  • Naplánovaný režim spánku: Uživatel si může díky hlasovému příkazu „Hey Google, sleep the lights at 10pm“ nastavit světla tak, aby se v konkrétní čas přepnula do teplého měkkého odstínu a v průběhu 30 minut se postupně setměla. Tato funkcionalita funguje obdobně i pro probouzecí režim. 
  • Přímé nastavení: Uživatelé mohou prostřednictvím Google Assistant nastavit režim okamžitého usínání nebo probouzení, což znamená, že se jejich osvětlení Philips Hue ihned přepne do 30 minutového režimu stmívání/rozsvěcení
  • Multi-profilové nastavení: Stejně jako aplikace Hue, tak i aplikace Google Home uživatelům umožní spravovat osvětlení v různých místnostech, díky tomu lze nastavit rozdílný režim v ložnici a např. v dětském pokoji

Co dokáže světlo

Výzkumy ukazují, že osvětlení sehrává významnou roli v tom, jak se cítíme a jak dobře spíme. Melatonin, což je hormon, který pomáhá regulovat náš cyklus bdění a spánku, je ovlivňován světlem, ať už se jedná o přirozené nebo umělé osvětlení. Díky správnému nastavení osvětlení před spaním lze zvýšit kvalitu samotného spánku, stejně tak pomocí něj můžeme dobít energii po ránu.


Pomocí světla, které postupným zvyšováním intenzity napodobuje východ slunce před samotným zazvoněním budíku, můžete zlepšit svou náladu a celkovou pohodu a zvýšit výkonnost během celého dne. 

„Kvalitní spánek je nedílnou součástí spokojeného života a má podstatný vliv na naše zdraví, proto jsme rádi, že našim zákazníkům můžeme nabídnout další možnost, jak se uvolnit před usínáním a probudit se odpočatí a v plné síle do nového dne“ uvádí Ducan McCue, vedoucí oddělení Philips Hue ve společnosti Signify. 

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button