Novinky

Philips Hue Secure je nová řada chytrých kamer a senzorů pro zabezpečení domácnosti

Společnost Signify uvedla pod svou značkou Philips Hue hned několik novinek, které se soustředí na zabezpečení domácnosti. Mezi ně patří kamery řady Philips Hue Secure a senzory na okna a dveře. Vylepšení se dočkala také mobilní aplikace, která se rozšířila o nové centrum zabezpečení. 

Nově představené kamery a senzory lze snadno provázat s ostatními produkty Philips Hue, což otevírá celkem zajímavé možnosti při vytváření nejrůznějších automatizací a scén. Potěší také to, že při vývoji bylo myšleno na bezpečnost. Všechna data jsou totiž šifrována a nic z toho neputuje na dedikované servery třetích stran.

Signify dále uvedlo druhou generaci světelných řetězů Philips Hue Festavia a novou chytrou žárovku Philips Hue MR16, která umožňuje přenést funkce chytrého osvětlení do bodových svítidel s paticí GU5.3. V neposlední řadě došlo ještě na vcelku zásadní oznámení že všichni uživatelé Philips Hue se mohou těšit na podporu standardu Matter. Tato novinka bude dostupná v rámci softwarové aktualizace zařízení Philips Hue Bridge, která má dorazit v průběhu září.

Philip Hue Secure: chytré kamery s řadou užitečných funkcí

Všechny nově uvedené kamery z rodiny Philips Hue Secure nabízí Full HD rozlišení a nechybí jim ani režim nočního vidění. Kromě sledování v reálném čase lze využít také oznámení při detekci pohybu. V případě nezvaných návštěv pak lze aktivovat světelný či zvukový alarm.

Užitečnou funkcí je možnost obousměrné komunikace. To se hodí například v momentech, kdy nejste doma a potřebujete kurýrovi vysvětlit, kde má nechat zásilku. Výrobce nepodcenil ani bezpečnost samotných záznamů, které jsou kompletně šifrovány. Obávat se nemusíte ani o své soukromí, jelikož rozpoznávání objektů a osob se odehrává přímo na hardwaru daného zařízení, respektive žádná data neputují do cloudu.

Venkovní kamera s reflektorem Philips Hue Secure

Kamery Philips Hue Secure lze umístit v interiéru či exteriéru. Na výběr budou dokonce jak bateriové tak i kabelové verze ve dvou barevných variantách – černá a bílá. Variantu se síťovým zapojením lze navíc doplnit o stolní stojan, takže ji půjde umístit na jakékoliv místo v domácnosti. Pro umístění v exteriéru slouží Secure držák s hrotem, díky čemuž lze kameru snadno propojit s nízkonapěťovým venkovním systémem Philips Hue Low-volt.

Speciálně pro venkovní použití slouží Philips Hue Secure kamera s reflektorem. Integrovaný reflektor můžete použít buď tradičním způsobem k osvětlení prostoru či jako světelný alarm. Dokonce si můžete vybrat libovolnou barvu – od jasně bílé až třeba po sytě červenou. Všechny představené kamery je možné doplnit o nízkonapěťový napájecí kabel s anti-drop systémem zabraňující pádu. Zatímco osvětlení Philips Hue podporuje napojení na Apple Home, v případě nově uvedených kamer výrobce nic takového nezmiňuje.

Philips Hue Secure kamera se stolním stojanem
foto: Signify

Dveře a okna pod kontrolou

Další novinkou je kontaktní senzor Philips Hue Secure. Stejně jako kamery si bude možné vybrat ze dvou barevných variant – černá a bílá. Snímače lze použít různými způsoby. Umístit je lze například na dveře, okna či skříně. Díky sledování stavu v reálném čase má uživatel okamžitý přehled o tom, zda jsou dveře nebo okna otevřené. Senzory lze navíc začlenit do pokročilých automatizací. Ty můžou vypadat například tak, že pokud se otevřou vchodové dveře, automaticky se rozsvítí světla.

Philips Hue Secure senzor na okna a dveře

Aplikace Philips Hue se rozšiřuje o Centrum zabezpečení

Mobilní aplikace Philips Hue dostala novou sekci s názvem Centrum zabezpečení. To slouží k ovládání kamer, senzorů a jejich doprovodných funkcí. Díky funkci chytrých oznámení lze odsud manuálně spouštět světelný či akustický alarm, a dokonce i kontaktovat policii, případně jiný zvolený kontakt.

Z centra zabezpečení je možné přizpůsobit chování kamer, a to včetně definování zón soukromí a míst, kde nechcete detekovat pohyb. K dispozici budou také speciální režimy zabezpečení, možnost prohlížení záznamů na časové ose a další. 

„Jako světová jednička v oblasti chytrého osvětlení víme, že světlo hraje v oblasti zabezpečení zásadní roli. Už dříve jsme představili pohybové senzory Philips Hue či funkci Simulace přítomnosti, jejímž úkolem je vzbudit dojem, že je někdo doma. Tentokrát však rozšiřujeme své portfolio o kompletní sadu produktů ke každodennímu zabezpečení domácnosti. Integrací našeho chytrého osvětlení s kamerami, čidly a funkcemi v aplikaci, přinášíme naprosto jedinečné bezpečnostní řešení, v němž se osvětlení podílí na ochraně domova. Do budoucna plánujeme další rozšíření inovací, které nám umožní odkrýt potenciál spojení osvětlení a zabezpečení,“ říká Jasper Vervoort, Business Leader pro Philips Hue ve společnosti Signify.

Jak funguje služba Philips Hue Secure

Pohodlnou cestou, jak s novým systémem Philips Hue Secure začít, jsou startovací balíčky a sady kombinující různé produkty. Přístup k jejich kompletní sadě a pokročilým funkcím zajišťuje Philips Hue Bridge, bez kterého se systém neobejde. Díky tomu lze ovládat například kontaktní senzor, kameru s reflektorem, světelné a zvukové alarmy, funkce automatizace a jiné.

Za účelem zajištění soukromí a zabezpečení je nezbytné, aby měli uživatelé účet Philips Hue. Ten totiž poskytuje okamžitý přístup do systému včetně bezpečnostních funkcí, a to i když je uživatel mimo domov. Správce navíc díky tomu může v aplikací upravovat oprávnění ostatních členů domácnosti. Ti mohou mít například přístup pouze k některým ovládacím prvkům – od možnosti ovládat pouze osvětlení přes schopnost (de)aktivovat alarm až po úplnou kontrolu nad osvětlením a zabezpečením domácnosti.

V rámci předplatného pak lze využít dalších bezpečnostních funkcí, jako jsou definice zón aktivity/soukromí či detailní informace o objektu, který spustil alarm (zda se jednalo o osobu, zvíře, vozidlo či zásilku). Plán Basic nabízí přístup k záznamům kamery až 30 dní zpětně, plán Plus pak až 60denní historii.

Dostupnost a ceny

Kabelová kamera Philips Hue Secure bude dostupná na podzim letošního roku za 4 909 Kč, respektive 5 649 korun ve verzi se stolním stojanem.  Ve stejný čas se počítá také se zahájením prodeje kontaktního senzoru, za který zaplatíte 1 729 Kč, balení bude obsahovat dva kusy.

Venkovní kamera s reflektorem se objeví na pultech prodejců v prvním kvartále příštího roku a vyjde na 8 589 korun. Předplatné služby Philips Hue Secure Basic s 30denní historiií kamerového záznamu přijde na 3,99 Eur za jednu kameru nebo 39,99 Eur za rok. Při použití více kamer a dostupností 60denního záznamu je cena předplatného nastavena na 9,99 Eur za měsíc nebo 99,99 Eur za rok.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button