Tipy a triky

Jak propojit Philips Hue s Apple Home prostřednictvím Matter technologie

O protokolu Matter se hovoří jako o technologii budoucnosti, která zásadním způsobem usnadní spravování doplňků v chytré domácnosti. Prakticky všichni přední výrobci se zavázali, že Matter začnou dříve či později podporovat, aby svým uživatelům nabídli co možná nejkomfortnější zážitek. Výjimku netvoří ani společnost Signify, respektive její značka chytrého osvětlení Philips Hue.

Podpora standardu Matter na produktech Philips Hue byla přislíbena již v březnu letošního roku, ovšem jen pár dní před tímto termínem bylo v tichosti přiznáno zpoždění. To se ovšem nyní mění a všichni uživatelé Philips Hue mohou konečně přejít na nejnovější protokol.

Jedinou podmínkou je vlastnit bránu Hue Bridge s nejnovější verzí verzí firmwaru a Apple Home domácí centrum v podobě HomePod, HomePod mini či Apple TV. Následně už stačí otevřít mobilní aplikaci Hue a nastavení dokončit v ní. Přechod na Matter sice vyžaduje ruční nastavení, ale celý proces je poměrně rychlý a v praxi vám nezabere více jak několik minut.

Pojďme si tedy ukázat, jak na to. Důležité je také zmínit, že v době psaní tohoto článku nejsou některé funkce (např. adaptivní osvětlení, export scén a další) v aplikaci Domácnost dostupné. V průběhu přechodu na Matter dojde také k odebrání všech Philips Hue zařízení z Apple Home. Rozhodně se není ale čeho bát, jakmile dokončíte nastavení, automaticky se vám objeví možnost jejich opětovného přidání.

Jak aktualizovat Philips Hue a Apple Home na Matter

  1. Otevřete aplikaci Hue na iPhonu
  2. V dolním liště klikněte na “Nastavení
  3. Zvolte položku “Chytrá domácnost
  4. Klikněte na “Siri a Apple Home
  5. Klikněte na tlačítko “Nastavení
  6. Zvolte položku “Nastavení Apple Home s technologií Matter

Následně už stačí sledovat pokyny na displeji a vše potvrdit. Po několika krocích byste se měli dostat k obrazovce, která vám sdělí, že systém Philips Hue je připojen k Apple Home prostřednictvím Matter technologie.

Co je Matter?

Ve zkratce lze Matter popsat jako komunikační standard pro chytré domácnosti. Jelikož jde o otevřenou technologii, výrobci mohou Matter používat jako unifikovanou platformu pro své produkty. V zásadě tedy jde o technologii, která sjednocuje software a hardware pro chytrou domácnost. Matter navíc přináší řadu výhod, jako je například širší kompatibilita napříč různými SmartHome platformami a snadnější proces zprovoznění.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button