iPhoneNovinky

Petice má zabránit Applu použít nový patent, který znemožní nahrávání videa na koncertech

Společnost Care2 zahájila petici, jejíž formou požaduje po Applu, aby nerealizoval nedávno přijatý patent. Ten umožňuje Applu na dálku blokovat nahrávací funkce telefonu. Patent má na mysli situace, jako jsou například koncerty, kde můžete nahráváním bránit výhled ostatním divákům.

Petice také vyjadřuje obavy z neblahého používání technologií, kdy si lidé nahrávají situace, které nejsou adekvátní. Scénář se zdá přitažený za vlasy z technických i právních důvodů. Technologie je založena na infračervených datech, což je praktický prostředek pro přenos v prostorách vybavených výkonnými zářiči, ale daleko méně praktický pod širým nebem s infračervenými lampami.

phones-concert

Nicméně Care2 není jedinou společností, která vyjadřuje své obavy vůči tomuto paktu. Své připomínky vznesla i ACLU (nezisková organizace hájící lidská práva), a EFF (mezinárodní nezisková skupina digitálních práv) se o paktu dokonce zmínila jako o „skutečné hrozbě“. Některým uživatelům se to jistě jako hrozba zdát může, už jen z důvodu, že na všech koncertech vidíme nad hlavami diváků opravdu mraky mobilních telefonů, které natáčí danou událost. Otázkou zůstává, zda by Apple opravdu šel proti svým uživatelům a zda by něco takového vůbec bylo schváleno.

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button