Novinky

Patentová přihláška Applu prozradila vývoj skládacího iPhonu

Americký patentový úřad zveřejnil přihlášku společnosti Apple, která popisuje zařízení s ohebným displejem. Pokud sledujete dění v technologickém světě pravidelně, možná vám tato zpráva bude znít velmi povědomě. Zhruba před rokem se totiž objevily první spekulace, podle nichž se americký výrobce domluvil se společností LG na vývoji skládacího smartphonu. V mobilním světě jde o zatím nedosažitelný milník, o jehož pokoření se snaží všichni přední výrobci. Z podstaty věci půjde o mnohem citelnější průlom, než jaký způsobily modely s extrémně tenkými rámečky kolem displeje.

Patent popisuje zařízení se skládacím displejem, který by mohl být založený na technologii micro-LED. Z toho lze mimo jiné usuzovat, že Apple nehodlá zůstat u OLED, ale evidentně už přemýšlí o přechodu na pokročilejší technologii. V porovnání s OLED panely nabízí micro-LED rapidně lepší zobrazovací schopnosti při nižších nárocích na přísun elektrické energie. Opomenout nelze ani fakt, že v optimálních podmínkách lze produkci nastavit tak, aby zobrazovací panel byl citelně tenčí. Bohužel v současné době neexistuje dostatečně efektivní způsob, jak podobný typ displejů chrlit v masovém měřítku.

Další a zároveň největší překážkou jsou rychle degradující zobrazovací schopnosti flexibilních displejů v exponovaných místech. Řada výrobců se sice již několikrát na tiskových akcích pochlubila ohebnými smartphony, nicméně vždy šlo pouze o technologické ukázky a příslib toho, co můžeme v budoucnu očekávat. Prognózy zasvěcených analytiků hovoří o komerčním nasazení v roce 2021. Zde se ovšem sluší dodat, že existuje pouze malá šance, že Apple bude mezi prvními. Jeho firemní strategie totiž staví na bezchybně odladěné technice. Stejnou paralelu lze pozorovat u iPhonu X (recenze). Zatímco konkurence nabízí své modely osazené OLED panely řadu let, Apple se odhodlal ke stejnému kroku až ve chvíli, kdy technologie splnila všechna požadované cíle jakosti.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button