Novinky

Patent odhaluje velké změny v iOS. Zprávy půjde upravovat i po odeslání

Prostřednictvím žádostí o patentovou ochranu můžeme poměrně často nahlédnout pod pokličku toho, co inženýři v Applu chystají. Většinou se jedná o hardwarová řešení. Poslední patentová žádost, kterou zveřejnil americký úřad, se ovšem zabývá softwarem. Konkrétně jde o aplikaci iMessage. Apple se svém novém patentu řeší možnost editace zpráv i po jejím odeslání. Editace zpráv po odeslání však není jedinou novou funkcí.

Patentová žádost nese název Uživatelské rozhraní pro odesílání zpráv. Patent se zabývá i větší přehledností aplikace, možností vytváření soukromých složek se ztíženým přístupem nebo překládání zpráv do cizího jazyka. Nabízí se také možnost posílat prostřednictvím iMessage finance. Stačila by k tomu větší integrace služby Apple Pay.

iPhone 12 zná svou cenu i parametry: masivnější zdražování 5G nepřinese

Patent také řeší fungování dalších aplikací v rámci prostředí iMessage. Apple totiž svou platformu pro psaní zpráv zpřístupnil dalším vývojářům už s příchodem iOS 10. Integrace je ovšem nevýrazná a není plně využitá. Proto hodlá Apple aplikace třetích stran v rámci iMessage podpořit. Jejích používání by mělo být jednodušší a intuitivnější. Je tak možné, že se v nové verzi operačního systému iOS dočkáme výrazné přeměny služby iMessage. Konkurence v oblasti chatovacích platforem je nemírně silná. Proto musí Apple neustále srovnávat krok se soupeři.

Zdroj
Macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close