Novinky

Pamatujete si na svůj první mobil? Změny za posledních 20 let

S mobilem připraveným neustále po ruce strávíme většinu času mezi ranním probuzením a večerním uložením se ke spánku. Kam se telefony za posledních 20 let posunuly? Přečtěte si náš výběr nejdůležitějších vlastností, ve kterých se mobily změnily.

Místo klávesnice displej

Časy, kdy se mobily používaly pouze k telefonování, jsou dávno pryč. Kdysi sloužila klávesnice na vyťukání čísla, maximálně na napsání SMS. Dnes na mobilu dokážeme psát dlouhé texty, posílat stovky zpráv a zapojovat se do diskuzí. Píšeme dotykem – mačkání tlačítek se zcela vytratilo. Zároveň jsou mobily mnohem křehčí a je důležité zacházet s nimi opatrně. Prasklý displej neznamená pouze estetickou vadu, ale často také omezené fungování. Díky mobilu máme přístup k informacím, kvůli kterým jsme v minulosti museli používat samostatné nástroje. Můžeme měřit tep, počet kroků, nebo si nastavit budík.

Tip: Abyste ochránili také displej, využijte speciální nalepovací tvrzené sklo nebo ochrannou fólii.

Větší rozměry

Nokia 3310 se pohodlně vešla do přední kapsy kalhot. Pokud to porovnáme s dnešními 6.0″ displeji, divím se, že na ně ještě nenosíme samostatné taštičky. Rozměry rostou přímo úměrně s počtem aktivit, na které nám mobily slouží. Telefonování a psaní SMS? Kdepak. Na telefonu se díváme na videa, filmy a seriály, hrajeme hry, posloucháme hudbu, pracujeme. S většími rozměry však přichází větší riziko rozbití.

Nižší odolnost

Kde jsou ty časy, kdy tělo mobilu dokázalo zastavit kulku nebo přežít pád z druhého patra. Nyní stačí, že svůj iPhone položíte na stůl s větší kadencí, než jste plánovali a bum, na displeji je rázem pavučinka. Výměna displeje přitom vůbec není levná záležitost.

Kryty na mobil jsou dnes samozřejmostí

Klasický plastový obal

Pokud nepracujete ve speciální jednotce, nebo netrávíte každý víkend na horách, postačí vám obyčejný plastový/silikonový kryt. Mobil tak bude chráněn a nemusíte se obávat žádných škrábanců. Obal vydrží i menší pády.

S místem na karty

V případě, že cítíte každý gram navíc, který s sebou musíte vláčet, kryt s prostorem na karty je pro vás to pravé ořechové. Díky speciálnímu prostoru na karty tak můžete mít občanku, řidičák a platební karty, aniž byste museli nosit peněženku nebo kapsu na doklady.

Vlastní motiv

Potrpíte si na detaily a rádi vyčnívate z davu? Věděli jste, že existuje možnost nechat si na kryt vytisknout motiv nebo fotku podle vlastního výběru? Už dále nemusíte vybírat z množství nudných obalů. Vytvořte si svůj vlastní kryt, při kterém budete mít jistotu, že je originální a jedinečný.

PR článek

Tento text obsahuje prvky reklamního sdělení - PR článek. V případě zájmu o spolupráci či publikaci PR obsahu nás můžete kontaktovat na e-mailu: admin@ceskymac.cz

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close