Novinky

iPhony se příští rok zbaví výřezu v displeji a LCD technologie. Letošek žádné zásadní novinky nepřinese

Když Apple v září roku 2017 představoval iPhone X (recenze) s netradičním výřezem v horní části displeje, nejspíš ani netušil, že tím nastavil nový trend. V následujícím roce totiž řada dalších výrobců začala představovat smartphony s velmi podobným designem. S faktem, že takzvaný notch vznikl vlastně jenom jako nutné zlo, protože technologie pro schování všech nezbytných senzorů ještě nebyly na světě, si vlastně hlavu nikdo moc nelámal. Prostě když to měl iPhone, tak to museli mít všichni.

iPhone XS Max

Podle informací, které přináší web PhoneArena, se však notch nejspíš stane opravdu jen provizorním řešením. Důvěryhodné zdroje z dodavatelského řetězce totiž uvádějí, že v příštím roce už Apple představí bezrámečkový iPhone bez výřezu. Úhlopříčka trojice modelů by měla být zachována. Další příjemnou změnou je přechod celé produktové řady na OLED panely. Letos se totiž předpokládá, že nejlevnější nástupce modelu XR si ještě ponechá LCD obrazovku. Letošní upragde se tím pádem bude odehrávat převážně jen pod kapotou a výraznějších změn se dočkáme až v roce 2020. 

Přestal jsem používat Spotify a přešel na Apple Music. Jak to dopadlo?

Není žádným tajemstvím, že prodejní čísla aktuálních iPhonů nejsou uspokojivá. Analytici stále snižují odhady prodaných iPhonů a občas se na veřejnost dostane zpráva o tom, že sám Apple u svých dodavatelů snižuje objednávky součástek. Pokud Apple i letos představí iPhony, které budou k nerozeznání od předchozích modelů, moc silný impuls k pořízení nového zařízení svým zákazníkům nevyšle. Společnost se může pouze částečně spoléhat na to, že část majitelů iPhonu X po dvou letech svůj smartphone vymění za novější. 

Zdroj
phonearena

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Dokud nebude mít v sobě “ptačí budku”, tak pro mě není. Nebaví mě pouhé honění si (trika). Chci “pravý” sex. Teď vážně…Je srandovní sledovat, které věci jsou mocinky moc důležité a bez kterých mnozí nemohou žít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button