Novinky

OpenAI oznámilo ChatGPT-4o a aplikaci pro Mac. GPT-4 bude nově dostupná zdarma všem uživatelům

Společnost OpenAI oznámila příchod desktopové aplikace pro Mac, která je již nyní dostupná všem předplatitelům služby ChatGPT Plus. V nadcházejících týdnech by pak mělo dojít k uvedení na trh v širším měřítku. Kromě toho jsme se dočkali také řady dalších novinek včetně výkonnější verze jazykového modelu GPT-4o (omni).

ChatGPT pro Mac

Tisková zpráva uvádí, že aplikace bude disponovat podporou hlasové konverzace. Vývojáři si vzali za cíl, aby používání aplikace bylo co možná nejintuitivnější. K tomu bude sloužit jednoduchá klávesová zkratka (Option + mezerník), po jejíž vyvolání bude možné okamžitě pokládat dotazy.

Apple dokončuje dohodu s OpenAI o integraci ChatGPT do iOS 18

Aplikace ChatGPT je již delší dobu dostupná ve verzi pro iPhone a iPad a ještě letos je v plánu vydání varianty pro Windows. Společnost OpenAI také aktualizovala webové rozhraní a přepracovala domovskou obrazovku s redesignem zpráv a dalších nabídek.

ChatGPT-4o: ještě rychlejší a chytřejší

Zásadní novinkou se však stalo ohlášení vlajkového modelu, kterým se stává GPT-4o. Ten poskytne inteligenci na úrovni GPT-4, ale zároveň bude mnohem rychlejší a s vylepšenými schopnostmi v oblasti textu, hlasu a strojového vidění. Nově tak budete moci například vyfotit jídelní lístek v cizím jazyce, nechat si jej přeložit a dozvědět se třeba něco o významu jídla a získat doporučení.

Video představující schopnosti chatbota ChatGPT-4o

Vývojáři zároveň slibují, že brzy dorazí další update, který umožní ještě přirozenější hlasovou konverzaci v reálném čase a možnost povídat si ChatGPT prostřednictvím živého videa. To může vypadat tak, že skrze kameru v mobilu ukážete probíhající sportovní zápas a chatbota požádáte, aby vám vysvětlil pravidla dané disciplíny. Uživatelé bezplatné verze pak dostanou přístup k chatbotovi se schopnostmi GPT-4, platící zákazníci dostanou navrch pokročilé funkce vyhrazené pro GPT-4o.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button