Novinky

Apple dokončuje dohodu s OpenAI o integraci ChatGPT do iOS 18

Agentura Bloomberg vydala zprávu, podle které Apple finalizuje dohodu se společností OpenAI, na jejíž základě by se některé její technologie mohly letos nastěhovat do iPhonu. Zpráva dále uvádí, že díky této spolupráci se pravděpodobně dočkáme integrace populárního chatbota ChatGPT do operačního systému iOS 18. Na celé věci je poměrně zajímavé, že podle dalších zdrojů má Apple i nadále vyjednávat o partnerství také se společností Google, nicméně s ohledem na výše zmíněné zřejmě nepůjde o kdovíjak horké téma.

Podrobnosti kolem partnerství Applu a OpenAI samozřejmě neznáme. Na povrch zatím vyplulo pouze to, že chatbot ChatGPT by se měl stát součástí nové funkční výbavy iOS 18, která bude těžit z technologie umělé inteligence. Obě strany mají v současné době finalizovat podmínky smlouvy o využití ChatGPT na platformách Applu.

Apple také jednal se společností Google ze skupiny Alphabet o poskytnutí licence na chatbota Gemini. Tato jednání zatím nevedla k žádné dohodě, ale údajně mají stále pokračovat. Bloomberg dodává, že prozatím neexistuje žádná záruka, že se dočkáme oficiálního ohlášení partnerství mezi firmami Apple a OpenAI.

Další část zprávy dodává, že umělá inteligence v iOS 18 bude, alespoň částečně, poháněna datovými centry Applu s procesory z řady Apple Silicon. Velká část AI funkcí by však měla spoléhat na hardware koncového zařízení, což Applu dovolí vyzdvihnout jeho řešení jako jedno z nejbezpečnějších na současném trhu.

Nové verze operačních systémů budou ohlášení za necelý měsíc v rámci vývojářské konference WWDC 2024. Odpovědi na většinu otázek se dozvíme 10. června, kdy Apple oznámí nejen iOS 18 ale také další verze macOS, watchOS, visionOS a tvOS. 

Zdroj
theinformationbloomberg

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button