Novinky

Je to oficiální. Apple koupil aplikaci Shazam, integruje ji do Apple Music

Před několika dny internetem prolétla spekulace, podle které se Apple rozhodl koupit společnost stojící za aplikací Shazam na rozpoznávání hudby. Evidentně šlo o zprávu od velmi dobře informovaného zdroje, jelikož teprve před několika hodinami dorazilo z tiskového oddělení Applu potvrzení nové akvizice. Ačkoli skutečné podmínky transakce zná pouze hrstka vyvolených, podle zahraniční redakce TechCrunch došlo k podepsání smlouvy ve výši 400 milionů dolarů.

Jsme nadšení, že Shazam a celý jeho talentovaný tým se připojí k Apple. Od spuštění App Store se Shazam drží na předních pozicích nejoblíbenějších aplikací pro iOS. Apple Music a Shazam spolu tvoří přirozený celek. Společně sdílí vášeň pro objevování hudby a poskytují našim uživatelům skvělý zážitek“, uvedl Apple ve svém prohlášení.

Shazam již delší dobu spolupracuje s hlasovou asistentkou Siri. Aplikace je mimo jiné dostupná také pro uživatele počítačů s operačním systémem macOS. Spojení obou aplikací tak dává v mnoha směrech smysl. Shazam v aktuální verzi navíc implementoval podporu pro rozpoznávání objektů, což přímo nahrává integraci do projektů pracujících s rozšířenou realitou.

Přestože se můžeme o budoucím vývoji pouze domnívat, Apple nákupem získal další nástroj, s jehož pomocí může své služby obohatit o celou řadu nových funkcí. Je pouze otázkou, zda si Shazam zachová spolupráci s dnes již konkurenčními službami, jako je Spotify či Youtube.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button