Novinky

Odemykání iPhonu pomocí Apple Watch je nesmírně užitečná vychytávka, na kterou si rychle zvyknete

Apple předevčírem vydal dlouho očekávanou aktualizaci iOS 14.5, která s sebou přinesla hromadu zajímavých novinek. Těm nejdůležitějším jsme věnovali samostatný článek, který si můžete přečíst zde. Do nové verze iOS se nastěhovala také jedna velmi užitečná funkce, která zásadním způsobem zpříjemňuje každodenní používání iPhonu.

Onou novinkou je funkce pro odemykání iPhonu pomocí Apple Watch. Tuto funkci si mohli poprvé vyzkoušet uživatelé beta verzí iOS, ovšem nyní je k dispozici všem majitelům iPhonů s Face ID. A nutno dodat, že to funguje naprosto skvěle. Zejména v momentech, kdy má člověk nasazenou roušku či respirátor, jde o vskutku užitečného pomocníka. Odpadá totiž nutnost zadávat bezpečnostní kód, byť to neplatí za každé situace. Pokud se totiž rozhodnete například zaplatit prostřednictvím Apple Pay, budete nuceni zadat bezpečností kód na klávesnici iPhonu. Nejde ovšem o žádnou chybu, ale nýbrž o bezpečností prvek chránící uživatele před zneužitím platebních karet.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Abyste mohli funkci pro odemykání iPhonu pomocí Apple Watch zapnout, budete k tomu potřebovat Apple Watch s poslední verzí watchOS 7.4. Následně stačí přejít do Nastavení iPhonu -> Face ID & kód a zde zapnout funkci Odemknout pomocí Apple Watch.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Co se týče praktických zkušeností, tak odemykání iPhonu pomocí Apple Watch funguje spolehlivěji než v případě odemykání Macu. Samotný proces odemknutí je samozřejmě o něco pomalejší než prostřednictvím Face ID. Na druhou stranu za ten komfort to určitě stojí a rozhodně je příjemnější si vteřinu počkat než vyťukávat kód na softwarové klávesnici iPhonu. Z Apple Watch můžete iPhone také zamknout, což může za určitých okolností přijít také vhod.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close