Novinky

Apple vydal iOS 14.5 a watchOS 7.4: máme pro vás přehledný seznam všech novinek

Od začátku února testuji iOS 14.5 a watchOS 7.4 na svých primárních zařízeních. Konkrétně se jedná o iPhone 12 Pro Max a Apple Watch Series 6. Už od prvních beta verzí byl systém stabilní. Překvapilo mě, jak dobře šlape. Beta testování probíhalo poměrně dlouho a poslední 3 bety nepřinesly v podstatě nic viditelně nového. To ale nemusí být automaticky špatně a znamená to, že Apple pracoval na vylepšení výkonu, výdrže baterie a podobných, velmi důležitých věcech. Dnes je ovšem ten den, kdy Apple vydal tyto operační systémy spolu s iPadOS 14.5, tvOS 14.5 a macOS 11.3 pro veřejnost a novinky, které si za chvilku společně předvedeme už může zkoušet každý.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Odemknout pomocí Apple Watch

Poslední rok žijeme v době, kdy musíme mít zakrytá ústa a nos v podstatě všude. Pokud jste majitelem iPhonu s Face ID určitě vám leze na nervy každodenní zadávání bezpečnostního kódu. Apple v novém systému přichází s novinkou, která je pro mě osobně naprosto geniálním řešením a miluju ji od prvního dne beta testování. Pokud vlastníte hodinky Apple Watch, máte je nasazeny na zápěstí a jsou odemčeny, váš iPhone se s nimi spojí a telefon odemkne i v případě, když máte zakrytý v podstatě celý obličej. Beta verzi mám v telefonu od začátku února a musím říct, že je to jedna z nejoblíbenějších funkcí, které za poslední roky přišly. Zde naleznete návod, jak si tuto funkci můžete nastavit.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Upravená aplikace Hudba

Domovská aplikace pro Apple Music se dočkala pár designových, ale i funkčních změn. V nové verzi můžeme pomocí gest přejetí po názvu skladby přidat skladbu do playlistu, seznamu přehrávání, nebo ji vymazat. A pokud patříte mezi milovníky karaoke, určitě vás potěší další novinka v aplikaci Hudba. Nyní můžete pomocí iMessage, Mailu, WhatsAppu, apod. sdílet danou skladbu přímo s textem. Poslední viditelnou novinkou je informace pod poslední skladbou alba o vydavatelství, které album vydalo.

Nejvyzdvihovanější novinka iPhonu 12 přichází na dvě SIM karty

Řada nových iPhonů s pořadovým číslem 12 přišla jako první s podporou 5G v iPhonu a i když v našich končinách není moc o co stát, rozhodně mě tato novinka mile potěšila. Apple totiž u nových iPhonů 5G hrozně propagoval, ale už nikde neřekl, že pokud používáte v telefonu i druhou “SIMku”, máte prostě smůlu. Po zhruba půl roce přichází s iOS 14.5 změna a už i při využívání dvou SIM karet můžete mít 5G připojení.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Siri dostává nový hlas

Každoroční otřepaný vtip na prvního apríla  “Vyšla česká Siri” bohužel ani teď nevyšel. Nové hlasy, které Apple přidal pro stávající jazyky, jsou ale víc než fajn novinkou. Hlasová asistentka Siri má tedy dohromady už čtyři hlasy a to konkrétně dva pánské a dva dámské.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Jaký je váš nejoblíbenější emoji?

Smajlíci obecně už jsou v podstatě nedílnou součástí našich každodenních konverzací. Občas je i dokonce možné se pomocí emoji vyjádřit lépe, než slovy. Já osobně je například používám i při pojmenování kalendářů, mailových účtů a například seznamů v připomínkách. Apple si je moc dobře vědom faktu, že emoji do našich životů a hlavně iPhonů patří a tak do iOS 14.5 přidal mnoho dalších. Za zmínění rozhodně stojí emoji AirPods Max, žena s plnovousem, pár nových srdíček, injekce v novém designu a fůra dalších emojis ukazujících vaši náladu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Ještě bezpečnější iPad

iPadOS 14.5 přináší bezpečnostní novinku do jablečných tabletů a jisto jistě potěší všechny uživatele. Pokud máte na iPadu obal Smart Folio a iPad uzavřete/zamknete kompletně se deaktivují všechny mikrofony a tím je zamezeno jakémukoli odposlouchávání. Tato funkce je dostupná na iPadu 8. generace, iPadu Air 4. generace, 11” iPadu Pro 2. generace a 12,9” iPadu Pro 4. generace. 

Zdroj: Apple.cz

Kalibrace baterie pro majitele iPhonu 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Když jsem loni používal iPhone 11 Pro Max, zarazilo mě, jak rychle mizela kondice baterie. Po 11 měsících jsem byl lehce pod 90%. V novém systému přichází zajímavá funkce, která umí spustit kalibrační proces baterie, který může trvat i několik týdnů a po jeho ukončení se kondice baterie může opět navýšit. Novinka je k dispozici všem majitelům iPhonu 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Zdroj: https://www.macrumors.com

Vaše věci už nikdy neztratíte

Určitě už se každému z nás někdy stalo, že nemohl najít telefon, nebo například AirPody. Apple na tento problém naštěstí myslel a už pěknou řádku let je možné své zařízení lokalizovat pomocí aplikace Najít (Find My). Ale vždy se jednalo jen o věci z dílen Applu – iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, AirPods.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Nyní v aplikaci Najít přibyla nová záložka “Předměty”, kde bude možné dohledat v podstatě cokoli díky lokalizačním přívěskům AirTag, které po měsících spekulací Apple konečně představil. Společně s AirTagy Apple uvedl spoustu příslušenství, které vám usnadní využívání AirTagů.

Zdroj: Apple.com

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button