Novinky

Váš iPhone s Face ID je nyní možné odemykat pomocí Apple Watch. Poradíme vám jak na to

Již v minulém týdne jsme vás informovali o vydání nových operačních systémů. Ovšem alespoň za mě je právě nová aktualizace iOS s pořadovým číslem 14.5 v doplnění s novým watchOS 7.4 ta nejzajímavější. Tyto systémy jsou jen pro ty nejodvážnější, protože jsou zatím pouze v beta testování.

iOS 14.5 přináší novou funkci, díky které můžete svůj iPhone s Face ID odemykat i s nasazenou rouškou a to právě přes vaše Apple Watch, které musejí mít také poslední aktualizaci. Rovnou vám prozradím, že novinka vám ulehčí pouze odemykání telefonu. Apple Pay a vyplňování hesel (zatím) touto funkcí možné není a je to, kvůli vaší bezpečnosti, zcela pochopitelné.

Kde stáhnu beta verzi systému?

Jak už jsem jednou zmiňoval, nové systémy jsou zatím v beta testování. Do toho se ovšem, ve veřejné podobě, může zapojit každý a není to nic těžkého. Musím vás však upozornit, že není dobré si beta verzi instalovat na své primární zařízení. Já to ovšem udělal, systém testuji od čtvrtka 4. února a zatím jsem nenarazil na žádný bug ani problém s aplikacemi. Tak jako tak je ale čistě na vás, zda to chcete riskovat.

K aktivování této funkce je tedy nutné mít ve vašem iPhonu nainstalovanou betu iOS 14.5 a zároveň mít ve vašich Apple Watch betu watchOS 7.4. Pro získání přístupu k těmto verzím systémů je třeba se přihlásit na webu Applu. Zde se přihlásíte pod svým účtem a stáhnete si profil do svého zařízení. Po restartu zařízení se vám v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru zobrazí nová aktualizace.

Odemknout pomocí Apple Watch

Ve vašem iPhonu musíte do Nastavení -> Face ID a kód, zadáte svůj kód k iPhonu a najdete funkci “Unlock with Apple Watch”, kde hned uvidíte název svých hodinek a funkci zapnete. 

Pro správnou funkcionalitu je zapotřebí mít, jak už jsem zmiňoval, iPhone i Apple Watch nainstalované nejnovější verze operačních systémů. Dále je zapotřebí: 

  • Aktivovaný bezpečností kód na Apple Watch 
  • Apple Watch musejí být v blízkosti iPhonu
  • Apple Watch musejí být odemčené a na vašem zápěstí
  • Face ID musí detekovat roušku na vašem obličeji

Pokud všechny tyto body splňujete, stačí vzít zamčený iPhone do ruky, potáhnout od spodního okraje nahoru pro odemčení a voilà, iPhone je odemčený. Hodinky vám o této skutečnosti dají vědět, nebojte. Zavibrují vám na zápěstí a pošlou notifikaci stejně, jako když pomocí nich odemykáte svůj Mac. Pokud se ale nedejbože stane, že by váš iPhone byl v rukou nesprávné osoby, které by se povedlo ve vaší přítomnosti iPhone odemknout, hodinky vám dají možnost iPhone opět uzamknout. Poté bude iPhone k odemčení vyžadovat jen a pouze váš bezpečnostní kód.

Závěr

Za ty cca 4 dny, co nové systémy testuji se mi stalo jen minimálně, že by novinka nefungovala. Oba systémy mi běží plynule a bez jakýchkoli záseků, chyb, nebo jiných problémů. Co se týče baterie, nepozoruji žádné výrazné změny oproti iOS 14.4 a watchOS 7.3. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button