Novinky

Od iPhonů do vesmíru. Jony Ive navrhl pečeť k vesmírnému projektu pro britského krále Karla III.

Jony Ive sice už nějaký ten pátek nenavrhuje Apple produkty, nicméně jeho profesní život se stále točí kolem designu. A jak se zdá, rozhodně nemá nouzi o lukrativní nabídky. Jeho posledním počinem je návrh pečetě “Astra Carta“ pro britského krále Karla III. Tento projekt má za cíl vyzvat k akci soukromé firmy operující ve vesmírném odvětví.

Základní myšlenka “Astra Carta“ se objevila v loňském roce, kdy král Karel III. (tehdy ještě princ) vznesl první myšlenky k iniciativě za sjednocení veřejného a soukromého sektoru ke společnému závazku k odpovědnému a udržitelnému využívání vesmírného prostoru. Na projektu se od začátku podílel také plukovník Chris Hadfield, bývalý kosmonaut a velitel Mezinárodní vesmírné stanice. 

Podobu pečetě provázelo slavnostní odhalení v buckinghamském paláci, o které se postaral samotný král Karel III. „Během procesu návrhu nám jako inspirace posloužily nebeské rytmy, které hluboce souvisí se zákonitostmi života na Zemi. Cítíme, že nastal klíčový okamžik, kdy je třeba začít chránit vesmír v nejširším slova smyslu. Jsme hluboce poctěni, že jsme mohli přispět k tomuto důležitému a průkopnickému projeku.“ uvedl Sir Jony Ive v jednom ze svých prohlášení.

Na designu pečetě se kromě Jonyho Iva podílela také část týmu jeho společnosti LoveFrom. Podobu pečeti charakterizuje geometrická struktura překrytá astronomickým pohybem a tělesy z naší sluneční soustavy. Kromě královské koruny zde proto najdete také prvky symbolizující Slunce, Polárku, Merkur a další planety. V samotném středu se pak nachází naše matička Země. Digitální podoba pečeti je pak doplněna jemnou animací, kterou si můžete prohlédnout na oficiálním webu projektu Astra Carta.

Co říkáte na design pečeti, kterou navrhl Jony Ive? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button