Novinky

Od AirDrop po ZIP. S naším slovníkem už nebude žádný technologický pojem neznámý

Český Mac je tu primárně pro své čtenáře, mezi kterými se čím dál častěji objevují začínající uživatelé Apple produktů. Vstup do jablečného světa nemusí být pro nováčky jednoduchý, zvlášť pokud na každém kroku narazí pojmy, o kterých nic neví. To může být v řadě situacích poměrně frustrující, zvlášť pokud řešíte nějaký problém či hledáte něco konkrétního a nevíte, jak se to či ono správně nazývá.

Za tímto účelem vznikl náš Slovník, kde najdete desítky nejpoužívanějších termínů. Jeho smyslem je pomoci vám, našim čtenářům v lepší orientaci ve světě technologií a odborných výrazů. Kromě vysvětlení základních pojmů zde naleznete spousty další slov či spojení. Věříme, že s pomocí našeho slovníku dokážeme pomoci jak začínajícím tak i zkušenějším uživatelům v získání lepšího přehledu a zvýšení obecné informovanosti.

Zároveň uvítáme všechny z vás, kteří se nám rozhodnou pomoci v rozšiřování slovníku. Zapojit se lze hned několika způsoby. Prvním z nich je přímá spolupráce a aktivní zapojení do doplňování chybějících výrazů se stručným a srozumitelným popisem. Druhá možnost je dostupná všem ostatním, kteří se bojí zeptat nebo mají tip na konkrétní definici, která by v našem slovníku neměla za žádných okolností chybět. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu rozšíření našeho slovníku, zašlete nám podnět na admin(zavináč)ceskymac.cz a do předmětu zprávy uveďte „Slovník“. Vítány jsou také věcné připomínky a náměty na vylepšení nejen slovníku samotného, ale také našeho webu, který tu je primárně pro vás.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button