AktualityNovinky

Ochranné folie nijak nenaruší funkci 3D Touch na nových iPhonech

Mezi největší lákadla nového iPhonu 6s/Plus (preview) bezepsporu patří technolgie 3D Touch, která umožňuje podporu nových gest založených na síle tlaku. Tato funkce je založena na integraci kapacitních senzorů zabudovaných v displeji, jenž měří mikroskopické změny ve vzdálenosti mezi krycím sklem a snímanou vrstvou, kde se zároveň ukrývá podsvícení zobrazovače. Složitá kombinace detekce spolupracující s akcelerometrem dala vzniknout obavám o korekním chování při použití ochranné folie či tvrzeného skla. Marketingový ředitel společnosti Apple Phil Shiller však tyto domněnky vyvrátil prostřednictvím pokynů pro výrobce doplňkové příslušenství s ochranným charakterem.

3d-touch-iphone-6s-pressVyráběné folie musí být elektricky vodivé a nesmí přesáhnout tloušťku 0,3 milimetru nebo vytvářet vzduchové bubiny, které by narušily přímý kontakt s dotykovou vrstvou. Mezi hlavní partnery zabývající se výrobou produktů na ochranu displeje patří Tech21, 3M či v našich končinách dobře známý Belkin. Vzhledem k tomu, že nové iPhony mají totožnou úhlopříčku jako jejich předchůdci, lze předpokládat kompatibilitu ochranných folií, které jsou již na trhu dostupné.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button