Novinky

Obliba nositelné elektroniky strmě roste. Chytré hodinky či fitness náramek nosí více než pětina uživatelů

Nositelná elektronika patří aktuálně mezi nejžhavější segmenty technologického průmyslu. To ostatně dokazují i nedávno publikované výsledky průzkumu, který se zaměřil na oblíbenost chytrých hodinek a fitness náramků u amerických uživatelů.

Ze zkoumaného vzorku vyplynulo, že více než pětina Američanů nosí na svém zápěstí Apple Watch. Zajímavé také je, oblíbenost nositelné elektroniky narůstá s ročním příjem a dosaženým vzděláním. Obecně lze říci, uživatelé s vysokoškolským titulem a vyššími příjmy si dopřávají chytré hodinky a fitness náramky nejčastěji ze všech.

Apple Watch Series 5

Výzkum dále odhalil, že více než polovina všech uživatelů nositelné elektroniky považuje za přijatelné sdílení naměřených dat s vědeckými institucemi za účelem dalšího zpracování. Tento dotaz evidentně mířil na rozsáhlou studii standfordské univerzity, která zkoumá srdeční choroby a do níž se zapojilo více než 400 000 majitelů Apple Watch.

Chytré hodinky jsou čím dál oblíbenější

Ačkoli se průzkum zaměřoval výhradně na americké uživatele, na starém kontinentu by výsledky jistě nebyly nikterak odlišené. Stačí být chvíli pozorný a sledovat například ruce kolemjdoucích na ulici. Řada z nich bude mít na svém zápěstí jeden z mnoha modelů chytrých hodinek či náramků. Obliba nositelné elektroniky totiž globálně roste, čehož si všímají také technologické firmy, které nás nepřestávají zaplavovat svými novinkami.

Apple Watch Series 5

Zatímco ještě před pár lety byly chytré hodinky pouze něčím, co dokázalo upozornit na příchozí notifikace, aktuální verze se přetransformovaly do role osobních trenérů, kteří nás dokážou upozornit na zdravotní rizika. Nejdále je v tomto směru Apple, jehož Apple Watch Series 5 patří mezi ty nejpropracovanější hodinky na trhu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close