Novinky

Obchodní válka pokračuje. Qualcomm požaduje zákaz prodeje iPhonu X

Bitva mezi společnostmi Apple a Qualcomm se vyostřuje. Necelý den po tom, co Apple nařkl Qualcomm z porušení patentů, vrací kalifornský výrobce špičkových procesorů úder. Podle Qualcommu totiž iPhone porušuje hned několik patentů. Konkrétně se jedná o technologii použitou v zesilovačích iPhonu X a iPhonu 8. Vedle toho se Apple měl dopustit také patentového střetu u technologie, která stojí za napájením procesorů. Qualcomm si navíc stěžuje, že vlastní patent také na portrétový režim, který se poprvé loni objevil v iPhonu 7 Plus.

Tím však Qualcomm nekončí. Nově se totiž snaží docílit kompletního zákazu dovozu iPhonu X a iPhonu 8 na území Spojených států pro dvojici operátorů AT&T a T-Mobile. Jedná se totiž o verze iPhonů, které používají LTE modemy Intel. Apple a Qualcomm spolu bojují téměř celý letošní rok.  Spor odstartovaly pře o patentové poplatky, které si po Applu začal nárokovat Qualcomm. Cupertinská společnost od začátku tvrdí, že nároky konkurenta jsou neoprávněné. Následovalo obvinění ze strany Applu, který v minulých týdnech přišel z nařčením, že v procesorech Snapdragon, jehož výrobcem je právě Qualcomm je naopak technologie náležící Applu.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button