Novinky

Obavy ze zpoždění výroby iPhone 14 se začínají naplňovat. Největší výrobce iPhonů zastavil nábor dělníků

Největší montovna iPhonů na světě, společnost Foxconn, dostala od Applu pokyn, aby zvýšila nábor zaměstnanců na výrobu modelové řady iPhone 14. Apple chce tímto krokem údajně snížit pravděpodobnost opožděných dodávek po oficiálním uvedení na trh. Nově se však objevila zpráva, že Foxconn zastavil veškerého přijímání nových zaměstnanců ve svém závodě v Zhengzhou poté, co čínská vláda vyhlásila sedmidenní lockdown v reakci na zvýšený výskyt Covidu.

Společnost Foxconn již dříve zvýšila prémie, aby nalákala nové pracovníky mimo hlavní sezonu, čímž se chtěla připravit na výrobu iPhonu 14 a zároveň udržet produkci stále aktuální řady iPhone 13 na stejné úrovni. S náborem však musela kvůli Covidu přestat. Podle dostupných informací to však nemá vliv na probíhající výrobu, jelikož celý závod se uzavřel před okolním světem. Pro pracovníky to nepředstavuje až taková omezení, jelikož uvnitř areálu se nachází krom ubytoven také veškerá potřebná infrastruktura.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Závody společnosti Foxconn v Zhengzhou mají na svědomí zhruba 80 % světové produkce všech iPhonů. Pokud by byla výluka prodloužena, mohlo by to mít dopad na výrobní plán modelové řady iPhone 14. Apple již stihl zareagovat varováním, že taková situace může nepříjemně ovlivnit také zbytek dodavatelského řetězce.

Pandemie již jednou donutila Apple odložit uvedení iPhonu 12 o více než měsíc. Na druhou stranu současná situace je o poznání méně dramatická, takže v tuto chvíli není příliš velkým důvodům k panice. Je ovšem dobré mít na paměti, že poslední dva roky nás naučili počítat také se scénáři, které by člověka ani ve snu nenapadly. 

Chystané iPhony 14 mají dorazit s řadou zajímavých novinek. Pokud vás zajímá, co všechno zatím o připravovaných novinkách víme, nezapomeňte si přečíst naše starší články na toto téma.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button