AktualityNovinky

OAXIS InkCase i6: Přidejte svému iPhonu druhý displej

Na komunitním serveru Kickstarter se často objevují zajímavé nápady, které přináší nové způsoby, jak rozšířit funkční rádius mobilních zařízení. Jinak tomu není ani v případě projektu s označením OAXIS. Na první pohled obyčejný kryt v sobě ukrývá E-Ink displej využívající elektronický inkoust. Kromě klasické ochrany zadní strany iPhonu lze na panelu zobrazit příchozí notifikace, příchozí poštu či využít řadu nativních widgetů.

Snímek obrazovky 2015-09-24 v 22.00.42

Ty dokáží zobrazit například kalendář, hodiny, data z krokoměru nebo předpověď počasí. Do 4,2 mm tenkých útrob se podařilo vměstnat Li-Pol akumulátor s kapacitou 460 mAh. Synchronizaci zajišťuje technologie Bluetooth v úsporné verzi 4.0 (2,4 Ghz RF). Úhlopříčka displeje činí 4,3” s rozlišením 480 x 800 obrazových bodů.

Snímek obrazovky 2015-09-24 v 22.00.09Celková tloušťka iPhonu po nasazení krytu činí stále přijatelných 11,1 mm

Pro pohyb uživatelských rozhraním slouží dotyková gesta a senzorová tlačítka. OAXIS InkCase i6 lze předobjednat přímo na stránkách výrobce za částku 99 USD (zhruba 2500 Kč), přičemž po zahájení prvních expedicí se počítá s navýšením ceny na 119 USD (přibližně 2900 Kč). Pokud si říkáte, že vám tento exotický kousek příslušenství něco připomíná, máte pravdu. Svým celkovým pojetím se až náramně podobá smartphonu Yota Phone, který se aktuálně nabízí již v druhé generaci.

yotaphone-two-on-handTvůrci krytu OAXIS InkCase i6 se zřejmě inspirovali u ruského smartphonu Yota Phone

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button