Novinky

Nový základní iPad 10. generace dostane větší displej a USB-C. Jak to ale bude s jeho designem?

Nejlevnějším tabletem v nabídce Applu nadále zůstává základní iPad, jehož cena startuje na částce 9 990 korun. Dostupnost iPadu se pochopitelně odráží na jeho konstrukci, která vychází z mnohem starších tabletů, což s sebou přináší také řadu nevýhod. Mezi ty nejzásadnější patří rozhraní Lightning, které v porovnání s modernějším USB-C nenabízí tak bohaté možnosti připojování nejrůznějších typů periferií.

V posledních dnech se ovšem objevilo hned několik úniků, které odkazují na chystaného nástupce. Podle nich má Apple letos uvést základní iPad 10. generace, který dostane podstatně lepší výbavu, než aktuální verze. Připravovaný iPad má údajně dostat USB-C port, což by mimo jiné znamenalo sjednocení pro celou modelovou řadu jablečných tabletů.

Přítomnost USB-C potu v základním iPadu přinese nejen vyšší přenosové rychlosti, ale také možnost připojovat externí monitory, nejrůznější rozbočovače či čtečky paměťových karet. Zahraniční zdroje dále prozradily, že nový iPad 10. generace dostane Retina displej s úhlopříčkou 10,9 palce. Pravděpodobně půjde o stejný typ zobrazovače, jakým disponuje iPad Air (recenze). Tím pádem můžeme očekávat podporu barevného gamutu DCI-P3, vyšší jas a obecně lepší zobrazovací vlastnosti.

Můžeme čekat nový design?

Mozkem tabletu se stane čipset A14 Bionic, což bude představovat přibližně 30% nárůst výpočetního výkonu v porovnání se stále aktuálním modelem. Apple přidá také podporu 5G, což lze považovat za neméně dobrou zprávu. Největší otazník však stále visí nad designem, o němž nevíme prakticky nic. Pokud však budeme vycházet z výše uvedených specifikací, tak lze očekávat, že Apple nakonec přistoupí také k novému typu konstrukce, který bude kopírovat kontury současných modelů.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Apple však nehodlá v letošním roce skončit pouze uvedením iPadu 10. generace. Připojí k němu také nový iPad Pro, který bude pohánět čipset M2. V jeho případě se dále hovoří o podpoře bezdrátového nabíjení prostřednictvím rozhraní MagSafe. 

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button